IV Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje adwentowe, głoszone przez o. Piotra Prusakiewicza CSMA. Na kolejne spotkania rekolekcyjne zapraszamy jeszcze jutro – w poniedziałek – i we wtorek. Msze z nauką o 6.15, 9.00, 15.00 i 18.30.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świąteczne świece Caritas oraz pobłogosławione opłatki na wigilijny stół. Dochód ze sprzedaży wspiera parafialne dzieło Caritas oraz wigilijną akcję pomocy dzieciom.
  4. Także przy wyjściu z kościoła dzieci ze scholi „Aniołki Zbawiciela” rozprowadzają własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i figurki Jezusa do Bożonarodzeniowego żłóbka. Dochód ze sprzedaży stanowi wsparcie duszpasterstwa dzieci w naszej parafii. Młodzież z Kręgu Biblijnego RUAH rozprowadza sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary będą przeznaczone na fundusz młodzieżowy.
  5. Roraty w dni powszednie o 6.15. W środę na Roraty o 6.15 zapraszamy szczególnie studentów. Tego dnia roraty dla dzieci o 17.00.
  6. Prosimy o pomoc w przygotowaniu naszej świątyni na Święta. Osoby, które chciałyby się zaangażować zapraszamy w poniedziałek i w czwartek o 10.00 do zakrystii.
  7. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte tylko w godzinach przedpołudniowych: o 6.15, 7.00, 7.30, 8.00 i 9.00. W tym dniu możliwość spowiedzi tylko podczas tych Mszy. Nie ma Mszy i spowiedzi po południu. Przypominamy, że w piątek zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O północy Pasterka, po niej podzielimy się opłatkiem w naszej parafialnej wspólnocie. Ofiary składane w czasie Pasterki na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu Samotnej Matki.
  8. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. W pierwszy i drugi dzień Świąt Msze święte według porządku niedzielnego. Do 1 stycznia obchodzić będziemy Oktawę Bożego Narodzenia. W Wigilię kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Rodziny. Z tej racji zapraszamy na Mszę świętą o 11.30, w czasie której odbędzie się szczególne błogosławieństwo rodzin. Prosimy o przyniesienie krzyża lub innych ważnych dla rodziny wizerunków, przed którymi odbywa się wspólna domowa modlitwa.
  10. Niedługo rozpoczniemy czas wizyty duszpasterskiej, tzw. „Kolędy”. W tym roku, w związku z trwającą pandemią, będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych części parafii na Msze święte w styczniu. Zachowując zasady bezpieczeństwa, będziemy chcieli także odwiedzić w domach i mieszkaniach wszystkich tych, którzy wyrażą taką wolę. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza, który możemy znaleźć w zakrystii, kancelarii parafialnej lub na naszej stronie internetowej. Prosimy o przekazywanie zgłoszeń do końca roku.
  11. Podobnie jak w poprzednich latach, na początku stycznia rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza w poniedziałek, 10 stycznia. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę, poznać lepiej Pismo święte i naukę Kościoła. Dziś przy wyjściu z kościoła członkowie wspólnoty będą rozdawać ulotki z zaproszeniem do wzięcia udziału w katechezach.