Narodzenie Pańskie | Ogłoszenia parafialne

1. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Zbawiciela składamy serdeczne życzenia świąteczne: Bożego błogosławieństwa, pięknych i rodzinnych Świąt, łaski zdrowia oraz nadziei, płynącej z wiary w Nowym Roku.
  2. Dziś i jutro – w pierwszy i drugi dzień Świąt – Msze święte w naszym Sanktuarium według porządku niedzielnego.
  3. Jutro, w niedzielę będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. Z tej racji szczególnie zapraszamy na Mszę świętą o 11.30, w czasie której odbędzie się błogosławieństwo rodzin. Prosimy o przyniesienie krzyża lub innych ważnych dla rodziny wizerunków, przed którymi odbywa się wspólna domowa modlitwa.
  4. Do 1 stycznia będziemy obchodzić Oktawę Bożego Narodzenia, w której przeżywamy ważne święta: w poniedziałek Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, a we wtorek – Świętych Młodzianków Męczenników.
  5. We wtorek 28. dzień miesiąca – o 18.30 zapraszamy na Mszę przez orędownictwo bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Intencje można składać do puszki przy jego wizerunku.
  6. W piątek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego, w którym tradycyjnie wspominamy św. Sylwestra, papieża. Tego dnia o 17.00 zapraszamy na Mszę świętą zbiorową w intencji wszystkich zmarłych w mijającym roku. Intencje można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. O 18.30 Msza święta dziękczynna i nabożeństwo eucharystyczne. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz udzielił tego dnia dyspensy od obowiązku powstrzymania się od pokarmów mięsnych i udziału w zabawach.
  7. W sobotę Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczniemy Nowy Rok. Msze święte według porządku niedzielnego. Tego dnia wypada także Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich o 17.30.
  8. W tygodniu poświątecznym kancelaria parafialna będzie czynna jedynie po południu – od 16.00 do 18.00. 31 grudnia kancelaria będzie nieczynna.
  9. Niedługo rozpoczniemy czas wizyty duszpasterskiej. W związku z pandemią, będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych części parafii na Msze święte i spotkania w kościele. Zachowując zasady sanitarne, będziemy chcieli także odwiedzić w domach i mieszkaniach wszystkich, którzy wyrażą taką wolę. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza, który możemy znaleźć w zakrystii, kancelarii lub na naszej stronie internetowej. Prosimy o przekazywanie zgłoszeń do końca roku kalendarzowego.
  10. Na Święta polecamy nowy numer biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”, który będzie pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu. Numer zawiera także wiele informacji na temat trwających na zewnątrz i wewnątrz świątyni prac remontowych. Biuletyn jest dostępny przy ołtarzu św. Ekspedyta.
  11. Podobnie jak w poprzednich latach, na początku stycznia rozpoczną się katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza – 10 stycznia. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę, poznać lepiej Pismo święte i naukę Kościoła.
  12. W czasie spotkania opłatkowego kapłanów naszej Archidiecezji, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz włączył naszego Księdza Proboszcza do grona kanoników honorowych Kapituły Wilanowskiej. Gratulujemy Księdzu Prałatowi wyróżnienia i powierzamy go opiece Matki Zbawiciela.