Niedziela Palmowa | Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas rozważania tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Są to najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Powinny być czasem wyciszenia i refleksji oraz naszej szczególnej modlitwy. Jednocześnie zmagamy się z trwającą wciąż epidemią. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych, zwłaszcza o nałożeniu maseczki ochronnej, zachowaniu odpowiedniego dystansu oraz ograniczeń osób mogących jednocześnie znajdować się w świątyni. Przypominamy o udzielonej i obowiązującej wciąż dyspensie od uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta. Z roztropnością korzystajmy z tej możliwości.
  2. Dziś o 17.30 zapraszamy na ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na stół wielkanocny „Caritas”. Ofiary wesprą najbardziej potrzebujących.
  4. Dziś o 20.30 rozpoczną się rekolekcje dla środowiska akademickiego, które poprowadzi o. Wojciech Jędrzejewski OP. Msze z konferencją rekolekcyjną jeszcze w poniedziałek i wtorek także o 20.30. W czasie Mszy będzie możliwość spowiedzi. Nagrania nauk zostaną udostępnione na stronie duszpasterstwa.
  5. W Wielki Czwartek będziemy obchodzić pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Przed południem biskupi naszej archidiecezji będą celebrować Mszę Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej. Podczas tej liturgii zostaną poświęcone olej krzyżma i olej chorych. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o 18.00. Po liturgii czuwanie w Ciemnicy. Kościół będzie otwarty od 6.30 do 22.00. Sakrament spowiedzi będziemy sprawować w godzinach 7.00–9.00 oraz 15.00–17.00.
  6. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o 18.00. Po liturgii czuwanie w Grobie Pańskim. Kościół będzie otwarty od 6.30 do 22.00. O 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię. Spowiedź w godzinach 9.00–17.00. W piątek rozpoczynamy też nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. O 14.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  7. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o 19.30. Kościół będzie otwarty od 6.30 do 22.00. O 8.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię, a o 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź w godzinach 9.00–17.00. Poświęcenie pokarmów także od 9.00 do 17.00. By zachować zasady sanitarne księża będą święcili pokarmy tak często, by nie tworzyły się większe grupy oczekujących.
  8. Msza Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o 6.00. Procesja rezurekcyjna odbędzie się wewnątrz kościoła. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o 7.00. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego.
  9. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W czwartek przypada także 14. rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w naszej archidiecezji przez Kazimierza kardynała Nycza. Pamietajmy o nim w naszych modlitwach. W piątek przypada 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
  10. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.