V Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: dziś, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 9.30, 15.45, 17.45 (dla dzieci) i o 19.00. W najbliższy piątek akademicka Droga Krzyżowa o 20.00.
  2. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece na stół wielkanocny. Składane ofiary zostaną przeznaczone na duszpasterstwo dzieci naszej Parafii i pomoc potrzebującym.
  3. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze według porządku dnia powszedniego. Podczas Mszy świętych o 9.00, 15.00, 17.00 i 18.30 – na zakończenie trwającego Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia – będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Jest to forma 9-miesięcznej modlitwy za poczęte, ale nienarodzone jeszcze dziecko i jego rodziców.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, która rozpoczyna w Kościele obchód Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy do dobrego przygotowania się do tych najważniejszych dni w ciągu roku liturgicznego przez spowiedź sakramentalną i gorliwą modlitwę.
  5. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy.
  6. W przyszłą niedzielę, przed każdą Mszą świętą ministranci będą rozprowadzać palemki. Składane ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.
  7. Także w przyszłą niedzielę o 20.30 rozpoczniemy rekolekcje dla środowiska akademickiego, a zarazem rekolekcje „ostatniej szansy”. Poprowadzi je o. Wojciech Jędrzejewski OP.