Pierwsza rocznica śmierci Księdza Prałata Bronisława Piaseckiego

14 lipca 2021 przypada pierwsza rocznica śmierci księdza prałata dra Bronisława Piaseckiego. Ksiądz Prałat zmarł 14 lipca 2020 w godzinach porannych we Włoszech. Przeżył 79 lat, z czego w kapłaństwie 56 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 24 lipca 2020 w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Mszy przewodniczył Kazimierz kardynał Nycz, arcybiskup metropolita warszawski. Pochówek odbył się na Cmentarzu Powązkowskim w grobie kapłańskim. Obrzędom przewodniczył bp Rafał Markowski.

PORZĄDEK UROCZYSTOŚCI ROCZNICOWYCH – 14 LIPCA 2021
17.30 – różaniec w kaplicy Matki Zbawiciela
18.00 – nieszpory żałobne
18.30 – Msza święta w intencji śp. Księdza Prałata

Poniżej przypominamy homilię pogrzebową wygłoszoną 24 lipca 2020 przez ks. prałata Tadeusza Sowę, byłego proboszcza naszej Parafii, wówczas moderatora wydziałów duszpasterskich Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.