VI Niedziela Wielkanocy | Ogłoszenia parafialne

1. Nabożeństwo majowe dziś i przez cały tydzień o 18.00.
  2. Jutro, w poniedziałek będziemy w Warszawie obchodzić Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski, przeniesioną z ubiegłej soboty.
  3. W czwartek przypada Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Uroczysta Msza święta o 18.30, a po niej procesja z racji 13. dnia miesiąca – nasze dziękczynienie za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela. Tego dnia przypada także 40. rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II. Będziemy wspólnie wyrażać Bogu wdzięczność za dar jego życia i świętości.
  4. W piątek przypada Święto Św. Macieja Apostoła. To także dzień imienin naszego wikariusza – księdza Macieja Kuleszy. Pamietajmy o nim w naszych modlitwach.
  5. W piątek rozpoczniemy także nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwa będzie prowadzona codziennie podczas nabożeństwa majowego.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli fundacji Tota Tua. Podzielą się swoim świadectwem oraz zaproszą nas do podjęcia modlitwy za kapłanów.
  8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na fundusz remontowy.
  9. Przy kaplicy Matki Zbawiciela można zapisać się na trwający w niej dyżur adoracyjny Najświętszego Sakramentu. Zapisy dotyczą godzin w ciągu dnia – od 10.00 do 14.30. Chcemy wspólnie zadbać, by zawsze była choć jedna osoba, która będzie trwać na tej modlitwie.
  10. W ostatnim czasie Kardynał Kazimierz Nycz wystosował list do wszystkich wiernych naszej Archidiecezji. Dziękuje w nim za modlitewne wsparcie w czasie choroby oraz zachęca do gorliwego przygotowania do beatyfikacji Sług Bożych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej, zaplanowanej na 12 września tego roku. Z treścią listu można zapoznać się na naszej stronie internetowej.