XVIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dziś 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Na Mszę świętą w intencji wszystkich poległych i pomordowanych zapraszamy o 18.30.
  2. Z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną.
  3. Jutro przypada dzień odpustu zupełnego „Porcjunkuli”, który jest związany z franciszkańską bazyliką Matki Bożej Anielskiej w Asyżu. Odpust można uzyskać w swoim kościele parafialnym pod zwykłymi warunkami oraz pobożnie nawiedzając swój kościół parafialny i modląc się w nim Modlitwą Pańską i Wyznaniem wiary.
  4. W piątek będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego.
  5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o 8.00. W piątek zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. W piątek dodatkowa Msza święta o 17.00. W sobotę nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich po Mszy świętej o 8.00.
  6. Od piątku w naszej parafii rozpoczną się także 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Rozważania będą prowadzone od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o 15.00, w soboty po Mszy o 8.00, a w niedziele po Mszy o 10.00. Serdecznie zachęcamy do duchowego przygotowania do tego ważnego wydarzenia.
  7. W najbliższy czwartek nasza grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta wyruszy na pielgrzymi szlak na Jasną Górę. W tym roku zapisy na pielgrzymkę odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną – pozostały już ostatnie dni na rejestrację. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze zostawiać intencje, w których pielgrzymi modlić się będą podczas rekolekcji w drodze oraz wesprzeć pielgrzymów ofiarą przeznaczoną na zakup produktów spożywczych i medycznych.
  8. Na czas wakacji dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domów. Do końca sierpnia nie będzie w naszej Parafii Mszy świętych w dni powszednie o 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu podczas Mszy świętych, a kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach od 16.00 do 18.00.