XX Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to również dzień odpustowy w naszym Sanktuarium. Pod zwykłymi warunkami możemy uzyskać odpust zupełny dla siebie lub ofiarować go za zmarłych. Wspominamy też 101. rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „Cudu nad Wisłą”, modlimy się w Narodowy Dzień Wojska Polskiego, by polski żołnierz stał zawsze na straży naszej wolnej, niepodległej Ojczyzny.
  2. Dziś o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
  3. We wtorek będziemy wspominać w liturgii św. Jacka – kapłana, w piątek św. Bernarda – opata i doktora Kościoła, a w sobotę św. Piusa X – papieża.
  4. Od piątku, 6 sierpnia trwają w naszej parafii  33-dniowe rekolekcje przygotowujące do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Rozważania są prowadzone od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o 15.00, w soboty po Mszy o 8.00, a w niedziele po Mszy o 10.00. Serdecznie zachęcamy do duchowego przygotowania do beatyfikacji.
  5. Także w ramach tych przygotowań, Akcja Katolicka rozprowadza po Mszy świętej przy wyjściu z kościoła plakaty, którymi będzie można udekorować okna podczas beatyfikacji oraz publikacje wydawnictwa Biały Kruk.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę na fundusz remontowy. Trwają prace na elewacji kościoła od ul. Mokotowskiej i na zachodniej wieży, a w transepcie świątyni przy budowie ołtarzy bocznych Miłosierdzia Bożego oraz św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  8. Wszystkim odpoczywającym życzymy dobrego czasu, nabierania sił fizycznych i duchowych, odkrywania Pana Boga w pięknie przyrody, pamiętając o niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz codziennej modlitwie. Do końca sierpnia nie będzie w naszej Parafii Mszy świętych w dni powszednie o 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu podczas Mszy świętych, a kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach od 16.00 do 18.00.