XXVIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dziś XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Jak co roku stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przy wyjściu z kościoła będą zbierać ofiary do puszek celem wsparcia zdolnej, ale niezamożnej młodzieży.
  2. Dziś o 17.30 zapraszamy na doroczną procesję różańcową. Intencje na procesję można jeszcze składać do puszki przy ołtarzu św. Ekspedyta.
  3. Różaniec w październiku codziennie o 17.45. W poniedziałek i czwartek na nabożeństwa szczególnie zapraszamy dzieci.
  4. W tym tygodniu będziemy obchodzić w środę Wspomnienie Św. Honorata Koźmińskiego – kapłana, a w sobotę Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. W sobotę przypada także 43. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Św. Jana Pawła II.
  5. W środę 13. dzień miesiąca. Po Mszy świętej o 18.30 zapraszamy na procesję i czuwanie maryjne – nasze dziękczynienie za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela.
  6. Młodzież, która chce rozpocząć w tym roku kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania, prosimy o zgłoszenie się do ks. Macieja lub w kancelarii parafialnej. Kurs dla osób dorosłych rozpocznie się w najbliższy czwartek o 19.30 w kościele – zgłoszenia przez formularz na stronie internetowej naszej Parafii.
  7. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński, który obejmuje cykl 10 spotkań w piątki o 17.30. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek w dolnym kościele. Zapisy przez stronę internetową Parafii.
  8. Duszpasterstwo Akademickie „Sandał” zaprasza na rozpoczynające się w przyszłą niedzielę akademickie rekolekcje „na dobry początek” pod hasłem „Światło księżyca. Jak dzisiaj być w Kościele?”. Poprowadzi je znany kaznodzieja i duszpasterz – ks. dr Andrzej Persidok. Msza święta z homilią rekolekcyjną w niedzielę, poniedziałek i wtorek o 20.30.
  9. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy.
  10. Skauci Europy zachęcają wszystkich młodych do przeżycia przygody na łonie przyrody, realizując ideały harcerskie. Zapraszamy dziewczynki do dołączenia do gromady wilczków (8–11 lat) i drużyny harcerek (12–17 lat), a dziewczyny w wieku 18–25 lat do zaangażowania w wolontariat. Informacje kontaktowe można znaleźć na plakatach przed kościołem. Można też kontaktować się z kapelanem – ks. Piotrem.
  11. Odnowa w Duchu Świętym „Światło Chrystusa” zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek, 18 października o 19.15 w dolnym kościele.