Inauguracja roku Politechniki Warszawskiej

1 października odbyła się uroczysta Msza święta inaugurująca nowy rok akademicki Politechniki Warszawskiej. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski. We Mszy wzięli udział przedstawiciele wspólnoty akademickiej Politechniki: rektor uczelni – prof. Krzysztof Zaremba, byli rektorzy: prof. Jan Szmidt i prof. Władysław Findeisen, prorektorzy, dziekani, członkowie Senatu.

Mszę świętą koncelebrowali m.in. proboszcz Parafii Najświętszego Zbawiciela – ks. Robert Strzemieczny, były proboszcz i moderator Kurii Metropolitalnej – ks. Tadeusz Sowa oraz duszpasterze: ks. Roman Trzciński ze wspólnoty „Woda Życia”, ks. Wojciech Woźny z Ośrodka Akademickiego Opus Dei, a także duszpasterz PW i Duszpasterstwa Akademickiego Sandał – ks. Piotr Rymuza.

W czasie Mszy świętej do kościoła zostały wprowadzone relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, a jego orędownictwu powierzono rozpoczynający się rok akademicki.