Boże Narodzenie | Ogłoszenia parafialne

1. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Zbawiciela składamy, razem z kapłanami i siostrami zakonnymi posługującymi w naszej parafii, serdeczne życzenia świąteczne pełnego wiary przeżycia świąt Bożego Narodzenia oraz doświadczenia miłości i obecności Pana Boga. Niech Pan Bóg, który objawił nam tajemnicę swojej miłości poprzez przyjście Jezusa na świat obdarzy Was pokojem, radością i nadzieją.

2. Dziś i jutro, tj. w pierwszy i drugi dzień świąt, Msze święte według porządku niedzielnego.

3. Do dnia 1 stycznia obchodzimy Oktawę Bożego Narodzenia, w której przeżywamy następujące święta: w poniedziałek Św. Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w środę Świętych Młodzianków Męczenników, a w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

4. W środę 28. dzień miesiąca – o godz. 18.30 Msza święta przez orędownictwo bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Intencje można składać do puszki przy jego wizerunku.

5. W sobotę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego, w którym wspominamy św. Sylwestra, papieża. Tego dnia o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę świętą zbiorową w intencji wszystkich zmarłych w mijającym roku. Intencje można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. O godz. 18.30 Msza święta dziękczynna ze sprawozdaniem ks. Proboszcza dotyczącym parafii i nabożeństwo eucharystyczne.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczniemy Nowy Rok.

7. W tygodniu po świętach kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu – w godz. od 16.00 do 18.00.

8. Podobnie jak w poprzednich latach, na początku stycznia rozpoczną się katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza – 9 stycznia o godz. 19.30 w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odnowić życie chrześcijańskie, lepiej poznać Pismo święte i naukę Kościoła, ożywić wiarę i odkryć radość bycia chrześcijaninem.

9. Wizyty duszpasterskie, tzw. „kolędę”, rozpoczniemy po nowym roku od 9 stycznia. Osoby, które do tej pory nie przyjmowały wizyty kolędowej, a chcą zaprosić kapłana oraz nowi parafianie, są proszeni o kontakt w kancelarii lub zakrystii.

10. Zachęcamy także do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Prasa katolicka
 /Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2022/

Zachęcamy, aby w czasie świątecznym sięgnąć po prasę katolicką. Udało się przygotować i wydrukować nowy numer parafialnego biuletynu „Nasz Zbawiciel”, w którym – jak zwykle – zarówno aktualności, ciekawe rozmowy materiał do osobistej refleksji.

W świątecznym numerze tygodnika „Idziemy” znajdziemy zarówno biblijne odniesienia do faktu narodzenia Zbawiciela w Betlejem, jak i aktualne informacje z Kościoła – od Watykanu aż po najdalsze misje, odwiedzimy rzymskie bazyliki i poznamy związanych z Polską członków gwardii papieskiej. Dzięki lekturze tygodnika „Idziemy” przeczytamy rozmowę z kolejnym artystą, który podjął się namalowania wizerunku Chrystusa Miłosiernego i przypomnimy sobie ciąg dalszy teologii ciała opisanej przez Karola Wojtyłę (dzisiaj „Dar z siebie samego”). Jest też w nowym numerze informacja o nowej aplikacji, która została utworzona jako odpowiedź na różnorodne zapotrzebowania płynące od rodzin.

W innych tygodnikach katolickich:

Tematem numeru w „Gościu Niedzielnym” jest „Tajemnica Bożego Narodzenia” a w „Rozmowie Gościa” przeczytamy wywiad z ks. prof. Mariuszem Rosikiem, autorem książki „Cuda dzisiaj”. „Gość” relacjonuje przygotowania do orszaków Trzech Króli i odwiedza dom dla samotnych bezdomnych kobiet z dziećmi. Przypominając w artykule „Zachwyt” postać znanego chasyda Abrahama Heschela „Gość Niedzielny” przypomina, że „w modlitwie nie chodzi o modlitwę, chodzi o Boga”.

„Niedziela” dołącza w tym tygodniu do każdego numeru kalendarz na 2023 rok, a treść, do której tygodnik zachęca na okładce, to odpowiedź na pytanie „Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?”. „Niedziela” przypomina niektóre zapomniane zwyczaje świąteczne i opowiada o sposobie obchodzenia świąt w dalekich krajach. Jak zawsze „Niedziela” pozwala nam przybliżyć się do niektórych znanych osób – dzięki tym wywiadom poznajemy wiarę innych ludzi, którzy na różne sposoby służą społeczeństwu. Warto zauważyć w punktach sprzedaży prasy „Małego Gościa Niedzielnego” – nowy numer miesięcznika dla dzieci.