II Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś przypada 9. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. W sposób szczególny pamiętajmy dziś o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.
  2. Dziś o 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną – podczas procesji eucharystycznej będziemy także dziękować za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela.
  3. Także dziś o 19.30 zapraszamy na koncert organowy dla walczącej Ukrainy – „Ukryte w kwiatach”, zorganizowany przez Fundację Muzyki Sakralnej „Cantare Deo” oraz Studium Muzyki Kościelnej Akademii Katolickiej w Warszawie.
  4. W czwartek zapraszamy wszystkich zainteresowanych włączeniem się w prace synodalne w naszej parafii. Spotkanie na plebanii po Mszy świętej o 18.30.
  5. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 15.45, 17.45 (dla dzieci), 19.00 i o 20.00.
  6. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Tego dnia szczególnie zachęcamy do modlitwy w naszym Sanktuarium, w którym jeden z ołtarzy jest dedykowany Opiekunowi Świętej Rodziny. Msze święte jak w każdą sobotę. O 17.00 Msza zbiorowa przez orędownictwo św. Józefa – intencje przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  7. Także w przyszłą sobotę Duszpasterstwo Akademickie Sandał zaprasza narzeczeństwa i młodych małżonków na dzień skupienia w naszym kościele. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się wielkopostne rekolekcje parafialne i akademickie pod hasłem „Daj szansę Bogu”. Wygłosi je ks. Bogusław Kowalski. Nauka w niedzielę na wszystkich Mszach świętych.
  9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na fundusz remontowy.
  10. Działająca w naszej parafii wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy o pokój w Polsce i na całym świecie w formie Nieustannego Różańca w dniach 14–20 marca. Modlimy się na różańcu przez jedną, wybraną przez siebie godzinę w dogodnym dla siebie miejscu. Zapisy przy wyjściu z kościoła.
  11. W związku z wojną w Ukrainie i kryzysem humanitarnym zwracamy się z prośbą o udostępnienie, w miarę możliwości, lokali mieszkalnych dla uchodźców z Ukrainy. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej.