I Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątek zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 15.45, 17.45 (dla dzieci), 19.00 i o 20.00.
  2. W ciągu całego Wielkiego Postu zachęcamy też do modlitwy w kościołach stacyjnych. Szczegółowy plan przy wyjściu ze Świątyni.
  3. Wielkopostne rekolekcje parafialne i akademickie w dn. 20–23 marca wygłosi ks. Bogusław Kowalski.
  4. W przyszłą niedzielę przypada 9. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. W  tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.
  5. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na wsparcie działalności misyjnej Kościoła, zwłaszcza misji Ad Gentes.
  6. W związku z wojną w Ukrainie i kryzysem humanitarnym zwracamy się z prośbą o udostępnienie, w miarę możliwości, lokali mieszkalnych dla uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet, dzieci i osób starszych. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  7. Osoby, które chciałyby włączyć się w proces synodalny w naszej parafii zachęcamy do wypełnienia ankiety, która została umieszczona na parafialnej stronie internetowej.