III Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy dzisiaj adwentowe rekolekcje parafialne i akademickie, które poprowadzą cenieni kaznodzieje: parafialne poprowadzi o. Grzegorz Lachowicz CSsR, akademickie – o. Paweł Koniarek OP. Nauki rekolekcyjne od niedzieli do wtorku w następującym porządku: parafialne w niedzielę na wszystkich Mszach świętych, a w poniedziałek i wtorek o godz.: 6.15, 9.00, 15.00 i 18.30; akademickie od niedzieli do wtorku o godz. 20.30 Msza święta, a po niej nauka rekolekcyjna. Spowiedź rekolekcyjna każdego dnia podczas Mszy świętych.
  2. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe.
  3. Zachęcamy do udziału w Roratach przez cały okres Adwentu. Msze święte roratnie w dni powszednie o godz. 6.15. Zapraszamy na Roraty dzieci, a w środy szczególnie zachęcamy do udziału studentów.
  4. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy pątników i sympatyków grupy biało-żółtej pielgrzymującej do Częstochowy. Po Mszy Świętej spotkanie w dolnym kościele.
  5. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 15.00 zapraszamy na Koncert Adwentowy w wykonaniu Orkiestry kameralnej i Chóru Neokatechumenalnego naszej Parafii.
  6. Zapraszamy na kiermasz świąteczny. Przedstawiciele Akcji Katolickiej rozprowadzają dzisiaj wartościowe książki, młodzież ze wspólnoty RUAH rozprowadza sianko na stół wigilijny, a dzieci ze scholii Aniołki Zbawiciela świąteczne ozdoby. Ofiary zbierane przy tej okazji będą stanowić wsparcie wyjazdu młodzieży na rekolekcje wakacyjne oraz duszpasterstwa dzieci w naszej parafii.
  7. Przypominamy, że także Siostry Felicjanki zapraszają dzisiaj na Jarmark Bożonarodzeniowy w godz. od 12.00 do 18.00 w ich domu przy ul Nowowiejskiej 10A, blisko Metra Politechnika. Cały dochód z jarmarku zostanie przeznaczony na potrzeby Hospicjum Felicjanek. Szczegóły na plakatach.
  8. Parafialny Zespół Caritas prowadzi w każdą niedzielę Adwentu sprzedaż świec i opłatków na stół wigilijny, a także organizuje zbiórkę do paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii. Bliższe informacje w kiosku pod chórem.
  9. W poniedziałek wspomnienie NMP z Guadalupe; we wtorek św. Łucji, dziewicy i męczennicy – to także 13-ty dzień miesiąca, w którym będziemy dziękować za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela. Na procesję różańcową zapraszamy tego dnia wyjątkowo o godz. 17.30. W środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  10. Od najbliższego piątku przed Mszą o godz. 15.00 będziemy modlić się Nowenną do Dzieciątka Jezus – dziewięć dni przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.
  11. W przyszłą niedzielę 18 grudnia zapraszamy osoby dorosłe na trzecie otwarte spotkanie poświęcone pogłębianiu wiary. Temat spotkania: „Natchnienie i prawda Pisma Świętego: Jak czytać Słowo Boże?”. Spotkanie, prowadzone przez ks. Macieja, rozpocznie się o godz. 16.15 w sali nr 5 na plebanii.
  12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  13. Życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego i świętego przeżycia Adwentu oraz rekolekcji.

Prasa katolicka
/na 11 grudnia 2022/

Widząc okładkę nowego tygodnika „Idziemy” nie jest trudno odgadnąć temat numeru – jest to seksualność w małżeństwie: wpisuje się w ten temat ciąg dalszy wykładu teologii ciała według Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II i głęboko przemyślane rady specjalistów, jak ten dar mądrze pielęgnować, również jak wychowywać w tym temacie. Zagadnień rodzinnych dotyczy też zapowiadana nowa „Rodzinna aplikacja” i różne aspekty pomagania rodzinom najbardziej potrzebującym w Polsce i nie tylko. Z innych tematów w nowym numerze  tygodnika „Idziemy” znajdziemy zaproszenie do braci grekokatolików i do centrum Ormian, wywiad z autorką kolejnego omawianego wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego („skąd wziąć Jego twarz?”) oraz praktyczną informację, jak bezpiecznie kupować w internecie (rozmowa z przedstawicielem policji).

Zachęcamy też, by zainteresować się również innymi tygodnikami katolickimi, a tam znajdziemy:

W „Gościu Niedzielnym” jest w aktualnym numerze CZĘŚĆ III adwentowych rozważań („Adwent z Gościem”)– tym razem o radości i optymizmie: dowiemy się, na czym polega prawdziwe, skuteczne pocieszenie. W 41. rocznicę wprowadzeniu stanu wojennego (Temat Gościa) przygotowano artykuły „Siła kłamstwa” i „Światło w mroku”. Poza tym w  „Gościu” znajdziemy tekst, w którym dowiemy się, że „tym lepiej dla nas, im lepiej znamy Maryję”, przypomnienie faktów o Całunie Turyńskim i zachętę do ćwiczenia umysłu przez umiłowanie szachów. „Niedziela” w ramach cyklu  Wielcy kapłani przygotowała w nowym numerze przypomnienie postaci ks. Franciszka Blachnickiego, który, zaprzyjaźniony z kard. Karolem Wojtyłą pociągnął do Pana Boga tysiące młodzieży. O adwentowym oczekiwaniu mówi w „Niedzieli” siostra Anna Pudełko, psychopedagog, na co dzień która zaprasza kobiety na spotkanie 12 stycznia. W ramach projektu „Gratias Domine” przeczytamy o prozdrowotnym trybie życia o zbyt wysokiej cenie zbyt szybkiego życia. Ostatnio w „Niedzieli” jest wewnątrz dodatek „Bliżej życia z wiarą”, tym razem na pierwszej stronie ciekawe pytanie „Jak Bóg wyciągnął ich z długów”.