IV Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Przed nami ostatni tydzień Adwentu – zachęcamy do udziału w Roratach. Msze Święte roratnie w dni powszednie o godz. 6.15. Zapraszamy na Roraty dzieci, w środy zapraszamy studentów.
  2. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Przed Mszą o godz. 15.00 modlimy się Nowenną do Dzieciątka Jezus – przez dziewięć dni przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.
  4. Zapraszamy osoby dorosłe na trzecie otwarte spotkanie poświęcone pogłębianiu wiary. Temat spotkania: „Natchnienie i prawda Pisma Świętego: Jak czytać Słowo Boże?”. Spotkanie, prowadzone przez ks. Macieja, rozpocznie się dzisiaj o godz. 16.15 w sali nr 5 na plebanii.
  5. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte tylko w godzinach przedpołudniowych: o 6.15, 7.00, 7.30, 8.00 i 9.00. W tym dniu możliwość spowiedzi tylko podczas tych Mszy (nie będzie Mszy i spowiedzi po południu). Przypominamy, że tradycyjnie zachowujemy tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę, gdzie będziemy dziękować i wyrażać radość z przyjścia Jezusa Chrystusa. Po Pasterce chcemy także podzielić się opłatkiem. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na utrzymanie Domu Samotnej Matki.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Bożego Narodzenia. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Święte według porządku niedzielnego.
  7. Wizyty duszpasterskie, tzw. „kolędę”, rozpoczniemy w poniedziałek 9 stycznia nowego roku.
  8. Parafialny Zespół Caritas prowadzi po każdej Mszy Świętej sprzedaż świec i opłatków na stół wigilijny, a także organizuje zbiórkę do paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii. Bliższe informacje w kiosku pod chórem.
  9. Zwracamy się ze szczególną prośbą o pomoc w przygotowaniu świątyni na święta. Osoby, które chciałyby się zaangażować w pomoc przy wystroju zapraszamy do zakrystii w najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.30, a wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu świątyni w czwartek o godz. 10.00.
  10.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do nabycia świąteczny numer tygodnika „Idziemy” wraz z kalendarzem na Nowy Rok w cenie 7 zł.
  11.  Dziękujemy za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę tzw. remontową, a także te przesyłane na konto parafialne lub konto Fundacji Przyjaciele Zbawiciela. Pomimo, że nie udało się rozebrać całego rusztowania z ul. Mokotowskiej, prace w tej części zostały zakończone i zatwierdzone przez konserwatora zabytków. Zakończono też pierwszy etap prac od ul. Marszałkowskiej. Na wiosnę będą one kontynuowane w zależności od możliwości finansowych parafii. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary.
  12.  Życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego i świętego przeżycia ostatnich dni Adwentu.

Prasa katolicka
/na 18 grudnia 2022/

Tygodnik „Idziemy” datowany na 18 grudnia ma – w zamyśle Redakcji – pomóc nam w dobrym przygotowaniu do nadchodzących świąt. Już na samym początku ks. Redaktor Naczelny przypomina niezwykłe, związane z Bożym Narodzeniem  dziedzictwo naszego narodu sięgając  do faktów z historii i do niepowtarzalnych tradycji o charakterze religijnym. W treści tygodnika znajdziemy zarówno relację z Betlejem jak i artykuł znanego biblisty, ks. Waldemara Chrostowskiego o „Emmanuelu”, czyli o Bogu bliskim każdemu człowiekowi, [nawet, jeśli ten człowiek tego nie wie]. Dowiemy się też, z lektury „Idziemy”, że do zrozumienia i przeżywania wolności trzeba przejść długą drogę i jak, dzięki akcji „Wigilia bez granic” Caritas Polska pomaga obcokrajowcom, przy okazji możemy poznać zwyczaje świąteczne z innych rejonów naszego globu. Są też w „Idziemy”: ciąg dalszy teologii ciała według Karola Wojtyły i „spotkanie” z kolejnym wizerunkiem Jezusa Miłosiernego (i z autorem tego obrazu).

W innych tygodnikach katolickich można przeczytać również wiele ciekawych artykułów. Na przykład:

W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy propozycję, jak pomóc w przeżywaniu świąt osobom przeżywającym żałobę, poznamy pierwszego w Polsce autystę z doktoratem. Dowiemy się też z lektury  Gościa Niedzielnego” jak ukształtować „Nawyk oglądania Boga”  (Adwent z Gościem), poznamy zadziwiającą siłę męczenników z Wietnamu. Aktualny „Gość” dołącza do każdego egzemplarza wkładkę – teksty do od”czytania podczas rodzinnej Wieczerzy Wigilijnej.

„Niedziela” na okładce zachęca do przeczytania „jak dobrze przeżyć święta Bożego Narodzenia” („Nie przegapić Boga”), a w ramach tematu numerudodaje, że „Nie chodzi tylko o to, żeby przeżyć” („Poradnik ignacjański”). Kolejny już raz  „Niedziela” pogłębia naszą wiedzę na temat ekologii, a w dodatku „Bliżej życia z wiarą”  znajdziemy odpowiedź na pytanie „jak polityką nie zepsuć rodzinnych spotkań”. W każdym egzemplarzu „Niedziela” dodaje śpiewniczek z tekstami kolęd. Warto zauważyć w punktach sprzedaży prasy „Małego Gościa Niedzielnego” – nowy numer miesięcznika dla dzieci.