Środa Popielcowa | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 15.00, 17.00, 18.30 i 20.30. Spowiedź i posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy. Droga Krzyżowa po Mszy o 15.00, a Gorzkie Żale po Mszy o 18.30. Obowiązuje dziś wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły – możemy zjeść trzy posiłki, w tym jeden do syta. Kancelaria parafialna jest dziś nieczynna.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o: 15.45, 17.45 (dla dzieci), 19.00 i 20.00 (akademicka). Wielkopostne rekolekcje parafialne i akademickie w dn. 20–23 marca wygłosi ks. Bogusław Kowalski.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie. W piątek zachęcamy do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo adoracyjne według Objawień fatimskich po Mszy świętej o 9.00.
  4. W związku z wojną w Ukrainie dzisiaj przy wyjściu z kościoła jest prowadzona zbiórka do puszek na pomoc humanitarną.
  5. Tragiczna sytuacja w Ukrainie budzi nasze sumienia, wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski. Dziękujemy za podjęte do tej pory Wasze inicjatywy i konkretną pomoc. W związku z tym zwracamy się także z prośbą o udostępnienie, w miarę możliwości, lokali mieszkalnych dla uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet, dzieci i osób starszych. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  6. W czwartek od 9.00 do 20.00 na plebanii Akcja Katolicka koordynować będzie zbiórkę środków czystości (mydła, płyny do mycia, proszki do prania, kapsułki do zmywarek itp.), środków higienicznych (pampersy, papier toaletowy, pasty i szczoteczki do zębów, szampony, środki higieniczne dla kobiet) oraz żywności o przedłużonej przydatności (cukier, mąka, kasze, makarony, mleko w kartonach, konserwy) dla uchodźców z Ukrainy.