Trójcy Świętej | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres wielkanocnej Komunii Świętej, którą powinniśmy przyjąć po odpowiednim przygotowaniu w sakramencie spowiedzi.
  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o 18.00.
  3. Jutro, w poniedziałek przypada 23. rocznica koronacji wizerunku Matki Zbawiciela koronami papieskimi przez św. Jana Pawła II. Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w procesji różańcowej po Mszy świętej o 18.30 i czuwaniu modlitewnym do 21.00. To nasze parafialnej dziękczynienie za dar koronacji i wszystkie łaski otrzymane przez orędownictwo Patronki naszego sanktuarium.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana „Bożym Ciałem”. Msze święte według porządku niedzielnego. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy odbędzie się bezpośrednio po Mszy świętej o 15.00, około 15.30. Po dwóch latach przerwy związanej z epidemią tradycyjnie przejdziemy w procesji do kościoła św. Aleksandra (trasa: pl. Zbawiciela, al. Wyzwolenia, Służewska, Koszykowa, al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży). Procesja ta jest znakiem naszej wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii i świadectwem naszej relacji z Bogiem. Zachęcamy także, by zgodnie z polską tradycją na czas procesji udekorować okna i balkony domów.
  5. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na fundusz remontowy.
  6. Także w przyszłą niedzielę po Mszy o 18.30 serdecznie zapraszamy na wieńczący sezon koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Chóru Kameralnego Tibi Domine.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 9 – 16 listopada tego roku. Szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii i u Księdza Proboszcza.