Zesłanie Ducha Świętego | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny. Jutro rozpoczniemy Okres Zwykły w roku liturgicznym. Przypominamy o obowiązku wielkanocnej Komunii Świętej, którą powinniśmy przyjąć – po odpowiednim przygotowaniu w sakramencie spowiedzi – do przyszłej niedzieli.
  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o 18.00. Dziś zapraszamy na nabożeństwo z procesją eucharystyczną z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca o 17.45.
  3. W naszej Archidiecezji obchodzimy dziś XV Święto Dziękczynienia. W tym roku jest to szczególna okazja do dziękczynienia za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Uroczysta Msza święta w Świątyni Opatrzności Bożej o 12.00.
  4. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
  5. Jutro, w poniedziałek będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – pamietajmy tego dnia w modlitwach o kapłanach posługujących w naszej Parafii, a także prośmy wspólnie o nowe powołania kapłańskie.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 9 – 16 listopada tego roku. Szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii i u Księdza Proboszcza.