VIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można złożyć ofiarę do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. W poniedziałek od 9.00 do 20.00 na plebanii Akcja Katolicka koordynować będzie zbiórkę pościeli, ręczników i koców dla uchodźców z Ukrainy, których przyjmą Siostry Dominikanki. Przez orędownictwo Matki Zbawiciela prośmy o pokój za naszą wschodnią granicą i na całym świecie.
  2. Dziś o 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  3. Także dziś w Kościele w Polsce rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także podejmowania wyrzeczeń w intencji nawrócenia grzeszników.
  4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu – święty czas nawrócenia i odnowienia swojej relacji do Boga. Msze święte o 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 15.00, 17.00, 18.30 i 20.30. Spowiedź i posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy. Droga Krzyżowa po Mszy o 15.00, a Gorzkie Żale po Mszy o 18.30. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły – możemy zjeść trzy posiłki, w tym jeden do syta. Kancelaria będzie nieczynna.
  5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o: 15.45, 17.45 (dla dzieci), 19.00 i 20.00 (akademicka). Wielkopostne rekolekcje parafialne i akademickie w dn. 20–23 marca wygłosi ks. Bogusław Kowalski.
  6. W ciągu całego Wielkiego Postu zachęcamy też do modlitwy w kościołach stacyjnych. Ten zwyczaj pojawił się w Warszawie kilka lat temu, a nawiązuje do wielowiekowej, rzymskiej tradycji modlitwy, wyrażającej wspólnotowy charakter wielkopostnego przygotowania. Papież w kolejnych dniach Wielkiego Postu nawiedza i modli się w różnych kościołach Wiecznego Miasta. Podobnie i my jesteśmy zaproszeni do pielgrzymowania po wybranych kościołach Stolicy i trwania na modlitwie z naszym Arcybiskupem Metropolitą. Szczegółowy plan przy wyjściu ze Świątyni.
  7. W czwartek przypada 15. rocznica nominacji na stolicę metropolitalną w Warszawie Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, a w piątek dzień jego świętego patrona. Wypraszajmy dla naszego Arcybiskupa dar Bożego błogosławieństwa, przyzywając opieki Matki Zbawiciela i św. Kazimierza.
  8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie. W piątek zachęcamy do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo adoracyjne według Objawień fatimskich po Mszy świętej o 9.00.
  9. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na seminarium duchowne.
  10. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuariów Francji (Lourdes, La Salette, Ars, Paray-Le-Monial, Taizé). Planowany termin 13–20 czerwca 2022. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Michała.
  11. Osoby, które chciałyby włączyć się w proces synodalny w naszej parafii zachęcamy do wypełnienia ankiety, która została umieszczona na naszej stronie internetowej (>> Parafialna Ankieta Synodalna).