XII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś i w kolejne dni dawnej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nieszpory eucharystyczne z nabożeństwem czerwcowym codziennie o 17.45. W czwartek – na zakończenie oktawy – błogosławieństwo wianków podczas Mszy świętej o 18.30.
  2. Także dziś po Mszy o 18.30 serdecznie zapraszamy na wieńczący sezon koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Chóru Kameralnego Tibi Domine.
  3. W czwartek będziemy obchodzić przeniesioną z piątku Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. To także dzień imienin posługującego w naszej parafii ks. infułata Jana Miazka – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 17.45 nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę będziemy obchodzić Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w naszym maryjnym sanktuarium.
  6. Także w sobotę, o 20.30 nasze duszpasterstwo akademickie zaprasza na wieczór uwielbienia.
  7. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta, która od 37 lat pielgrzymuje do Częstochowy z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną zaprasza na pielgrzymi szlak w dniach 5–14 sierpnia. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr. W przyszłą niedzielę pielgrzymi będą przyjmować intencje, w których modlić się będą podczas rekolekcji w drodze. Przeprowadzą też kwestę ofiar, które będą przeznaczone na zakup produktów spożywczych na czas pielgrzymowania.
  8. Także w przyszłą niedzielę o 16.00 Wspólnota Światło Chrystusa, gorąco zaprasza na jubileuszową Mszę świętą i spotkanie z okazji 30-lecia istnienia Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
  9. Decyzją Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, po ośmiu latach posługi odchodzi z naszej parafii ks. Piotr Rymuza. Dziękujemy za wkład włożony w budowanie naszej wspólnoty, zwłaszcza duszpasterstwa akademickiego. 26 sierpnia ks. Piotr rozpocznie posługę w parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie. Na pożegnalną Mszę świętą zapraszamy wszystkich parafian w przyszłą niedzielę, 26 czerwca o 20.30.
  10. 10.Będzie to zarazem Msza święta kończąca rok formacyjny w naszym Duszpasterstwie Akademickim Sandał. Przed Mszą, od 16.30 wszystkich studentów zapraszamy na agapę do ogródka na tyłach plebanii.