XX Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe.

2. W poniedziałek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to również dzień odpustu w naszym Sanktuarium. Pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub ofiarować go za zmarłych. W tym dniu wspominamy 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”; jest to także święto Wojska Polskiego, będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, a także żołnierzy polskich stojących na straży jej niepodległości. Msze Święte tego dnia jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów.

3. W środę wspomnienie św. Jacka – kapłana, a w sobotę św. Bernarda – opata i doktora Kościoła.

4. W tym roku przypada 100. rocznica narodzin dla nieba bł. Anieli Salawy patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce,13 sierpnia przeżywaliśmy też 31 r. jej beatyfikacji. Z tej racji FZŚ przy naszej parafii zaprasza na inscenizację-dialog bł. Anieli ze św. Franciszkiem z Asyżu, oparty na treści ich pism. Spektakl odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia po Mszach Świętych o godz.10.00 i 15.00 w dolnym kościele. Po spektaklu będzie możliwość nabycia Dzienniczka bł. Anieli oraz Pism św. Franciszka z Asyżu i św. Klary.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 9 – 16 listopada tego roku. Szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii i u Ks. Proboszcza.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

7. Wszystkim odpoczywającym życzymy dobrego czasu, nabierania sił fizycznych i duchowych, aby pamiętali o niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz codziennej modlitwie.

8. Do końca sierpnia obowiązuje porządek Mszy św. wakacyjny: w dni powszednienie ma Mszy Świętych o 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu podczas Mszy Świętych.

9. Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie w godzinach od 16.00 do 18.00.