XXII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Zapraszamy dziś o godz. 18.00 na nieszpory.
  2. Od 26 sierpnia posługę wikariusza w naszej parafii rozpoczął ks. Marek Nowakowski, który przychodzi z parafii św. Michała Archanioła na Mokotowie. Serdecznie witamy ks. Marka w naszej wspólnocie parafialnej życząc wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Zbawiciela.
  3. Jutro wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, a w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  4. Od 1 września wracamy do zwykłego porządku Mszy Świętych: w dni powszednie będą odprawiane także Msze Św. o godz. 9.00 i 17.00. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej. Kancelaria parafialna czynna będzie także przed południem w godz. 9.30–11.00.
  5. W czwartek obchodzimy 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 18.30 w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny.
  6. Tego dnia przypada także wspomnienie bł. Bronisławy. W dniu imienin śp. ks. prałata Bronisława Piaseckiego Msza Święta w jego intencji o godz. 17.00.
  7. Dzieci i młodzież, dyrekcje szkół, nauczycieli i wychowawców, rodziców i dziadków zapraszamy na Msze Święte z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w dniu 1 września lub według porządku podanego w szkołach. Przypominamy też rodzicom o odpowiedzialności za wychowanie religijne swoich dzieci poprzez troskę o udział w katechezie szkolnej, niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
  8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe święte powołania. W piątek zachęcamy do spowiedzi, szczególnie dzieci i młodzież na początek roku szkolnego. W sobotę po Mszy Świętej o 9.00 nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich.
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 9 – 16 listopada tego roku. Szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii i u Ks. Proboszcza.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  11. Powracającym z wakacji życzymy bezpiecznego powrotu do domu. Na początku roku szkolnego życzymy nauczycielom oraz dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomocy Matki Zbawiciela. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.