XXIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Z racji I niedzieli miesiąca zapraszamy dziś o godz. 17.45 na nabożeństwo z procesją eucharystyczną.
  2. W ramach XIII Warszawskiego Festiwalu Organowego „Organy Śródmieścia” dzisiaj w kościele o godz. 19.30 koncert Pana Prof. Tomasza Kalisza – naszego organisty. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.
  3. Jutro o godz. 16.30 spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenieparafii na plebanii.
  4. W czwartek Święto Narodzenia NMP.
  5. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza w piątek o godz. 15.45 na Drogę Krzyżową z bł. Anielą Salawą oraz na Mszę świętą o godz. 17.00 rozpoczynającą pregrynację relikwi bł. Anieli w naszej parafii. Po Mszach świętych w przyszłą niedzielę zapisy na przyjęcie na jedną dobę relikwii w domu.
  6. Akcja Katolicka rozpoczyna swoje spotkania i zaprasza w pierwsze i trzecie poniedziałki miesiąca po Mszy świętej o godz. 18.30 do sali nr 5 na plebanii.
  7. Młodzież, która chce rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku, może zgłaszać się do kancelarii, zakrystii lub ks. Macieja celem zapisu.
  8. Spotkanie dla młodzieży, która w zeszłym roku rozpoczęła przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00 w sali na plebanii.
  9. W przyszły piątek o godz. 18.00 kolejny rok formacji rozpocznie wspólnota młodzieżowa RUAH. Młodzież, która chce dołączyć do wspólnoty, aby pogłębić wiarę, ale także poznać przyjaciół na drodze wiary, zapraszamy na spotkania w sali na plebanii od najbliższego piątku o godz. 18.00. Szczegóły u ks. Macieja.
  10. Zdobywanie wiedzy religijnej oraz formacja intelektualna są ważnym elementem rozwoju wiary. Wiedza zdobyta na lekcji religii wymaga w dorosłym życiu pogłębiania. Dlatego w tym roku w naszej parafii rozpoczną się spotkania skierowane do osób dorosłych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o nauczaniu Kościoła. Spotkania będą odbywały się w IV niedzielę miesiąca i będą prowadzone przez ks. Macieja. Pierwsze spotkanie w niedzielę 25 września o godz. 16.00.
  11. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Z tej racji przypominamy rodzicom o obowiązku wychowania religijnego swoich dzieci poprzez udział w katechezie szkolnej oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
  12. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępem i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Termin: sobota 24 września. Zapisy i informacje w zakrystii, kancelarii i u ks. Michała.
  13. Wciąż zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 9 – 16 listopada tego roku. Szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii i u Ks. Proboszcza.
  14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  15. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
  16. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Zbawiciela życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.