XXVII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj i codziennie o godz. 17.45 nabożeństwo różańcowe. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo szczególnie w poniedziałki i czwartki.
  2. Także dzisiaj inauguracja roku akademickiego Politechniki Warszawskiej i Duszpasterstwa Akademickiego Sandał. Msza święta o godz. 20.30, pod przewodnictwem J.E. Kazimierza Kard. Nycza, będzie sprawowana w intencji społeczności akademickiej: wykładowców, pracowników administracji i studentów.
  3. W tym roku przypada 100. rocznica śmierci bł. Anieli Salawy patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce. Z tej okazji FZŚ przy naszej parafii przygotował inscenizację-dialog bł. Anieli ze św. Franciszkiem z Asyżu, oparty na treści ich pism. Spektakl odbędzie się dzisiaj po Mszach Świętych o godz. 13.00 i 15.00 w kościele.
  4. W dniach 7-9 października w naszym Sanktuarium będzie miało miejsce nawiedzenie cudownej figury św. Michała Archanioła z groty objawień na Gargano we Włoszech. Przygotowaniem do tego wyjątkowego wydarzenia jest nowenna odmawiana podczas nabożeństwa różańcowego o godzinie 17.45. Szczegółowy program na banerach przed kościołem oraz w gablocie przy wyjściu i stronie internetowej. Mszę świętą rozpoczynającą nawiedzenie w piątek o godz. 18.30 poprzedzi różaniec i nabożeństwo oczekiwania o godz. 17.45; ten dzień zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 13.00 koncert słowno-muzyczny Za Polskę-Niezłomnym w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego Harfa w Warszawie. Wstęp wolny.
  6. We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Na Mszy świętej o godz. 18.30 odnowienie ślubów osób ze Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Na zakończenie Mszy świętej będziemy rozdzielać pobłogosławione chlebki św. Franciszka.
  7. W środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, której wizerunek i relikwie zostaną umieszczone w powstającym ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
  8. W najbliższy czwartek podczas Mszy św. godz. 17.00 będziemy modlić się o powołania do służby Bożej oraz w intencji kapłanów posługujących w naszym Sanktuarium.
  9. W piątek wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to także pierwszy piątek miesiąca i okazja do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej.
  10.  Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 9 – 16 listopada. Pozostały jeszcze 4 wolne miejsca. Informacje w zakrystii, kancelarii lub u ks. Proboszcza. Spotkanie informacyjne 17 października o godz. 19.15 w sali na plebanii.

Życzymy błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.

Prasa katolicka

/na 2 października 2022/

Październik to tradycyjnie miesiąc różańcowy. Nawiązując do tego, tygodnik „Idziemy” już na okładce przypomina, że „Modlitwa różańcowa wielokrotnie wpływała na bieg historii”. Wewnątrz numeru, w ciekawej rozmowie ze znawcą życia i teologii św. Jana Pawła II dowiemy się, jak dzięki rozważaniu „Dwudziestu obrazów Boga” możemy naturalne rozproszenia przemieniać w modlitwę, a w kolejnym artykule, jak wierni tej modlitwie jezuici z Hiroszimy w sierpniu 1945 roku zobaczyli nietknięty ogródek ich domu zakonnego położonego mniej niż kilometr od miejsca wybuchu. W nowym numerze „Idziemy” przeczytamy również wspomnienie o ojcu Józefie Andraszu, „Zapomnianym spowiedniku” św. siostry Faustyny. Dowiemy się też o formacji Warszawskiej Grupy Medytacyjnej i o nowej metodzie rodzinnego przygotowania dzieci do przeżycia Pierwszej Komunii Świętej („Baranki na start”).

Zachęcamy – jak zawsze – do zainteresowania innymi tytułami prasy katolickiej. W tym tygodniu:

w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy opowiadania o ludziach, którzy ukochali Różaniec ale i o jedynej w historii świata nocy z 4 na 15 października (czyli o „gregoriańskiej” reformie kalendarza). O misji w Turmenistanie opowiada o. Andrzej Madej, a jeden z kombonianów o pracy w Ugandzie. Nawiązując do wspomnienia Aniołów Stróżów możemy w „Gościu” przeczytać o ich służbie, a kibice przypomną sobie postać Ernesta Wilimowskiego, który potrafił w jednym meczu strzelić 10 bramek. Sporo o pracy duszpasterzy pisze „Niedziela”: jest w niej artykuł o duszpasterstwie akademickim i o obowiązkach proboszcza. W „Niedzieli  Warszawskiej” poznamy Asystenta Żywego Różańca naszej archidiecezji, który nazywa Różaniec „albumem rodzinnym” i proboszcza z Marymontu, który „dzień wypełnia Różańcem”. W piątym już numerze tygodnika „Bliżej życia z wiarą” przeczytamy o osobach uratowanych przez aniołów a w dziale . W dziale „Szlachetne zdrowie” praktycznie: o pomocy osobom z odleżynami i o osteoporozie.