II Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe.
  2. Podczas Mszy świętej o godz. 13.00 będzie nam towarzyszyć chór „Endorfina”, po Mszy koncert kolęd w ich wykonaniu.
  3. Dziś po Mszy Św. o godz. 15.00 zapraszamy na koncert Chóru Mieszanego UMFC pod batutą p. prof. Jakuba Hutka. W programie kolędy m.in. w opracowaniu Feliksa Nowowiejskiego Stanisława Niewiadomskiego i Dariusza Zimnickiego.
  4. Akcja Katolicka organizuje dzisiaj o godz. 14.30 seans w kinie „Luna” dla Parafian i Przyjaciół Zbawiciela. Obejrzymy film „Nędzarz i Madame” o św. Bracie Albercie, Adamie Chmielowskim. Bilety w cenie 12 zł można nabywać w kasie kina. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
  5. W poniedziałek, 23 stycznia, mija 10. rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa, Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego, Prymasa Polski. Tego dnia w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji zmarłego, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz.
  6. W dniach 18-25 stycznia br. będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne hasło: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1,17)”. Zachęcamy do modlitwy o dar jedności wszystkich wyznawców Chrystusa.
  7. Rozpoczęły się katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odnowić życie chrześcijańskie, lepiej poznać Pismo święte i naukę Kościoła, ożywić wiarę i odkryć radość bycia chrześcijaninem. Katechezy w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w dolnym kościele.
  8. Trwa wizyta duszpasterska tzw. „kolęda”. Odwiedzamy naszych parafian w dni powszednie od godz. 16.30, a w soboty od godz. 14.00. Zachęcamy, aby dobrze wykorzystać spotkanie na modlitwę i rozmowę na tematy związane z wiarą i funkcjonowaniem parafii. Prosimy osoby, które do tej pory nie przyjmowały wizyty kolędowej, a chcą zaprosić kapłana, a także nowych naszych parafian, o zgłoszenie tego w kancelarii lub zakrystii. Plan szczegółowy na drugi tydzień kolędy.
  9. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie dla dorosłych służące intelektualnemu zgłębianiu wiary prowadzone przez ks. Macieja. Tym razem poruszymy temat: „Czym jest wiara? Pytanie nieoczywiste”. Zapraszamy w przyszłą niedzielę do salki nr 5 na plebanii o godz. 16.15.
  10. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tace, które będą przeznaczone na kontynuację prac remontowych w naszej świątyni.
  11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Życzymy błogosławionej niedzieli, wytrwałości i wszelkich łask Bożych na nowy tydzień.

Prasa katolicka

/na 15 stycznia 2023/

Wspomnienia o zmarłym niedawno papieżu – seniorze zajmują wiele miejsca w nowym numerze tygodnika „Idziemy”: jest przypomnienie dat z jego życia, jest podsumowanie jego dorobku teologicznego, relacje, których autorzy zaświadczają o gorliwej i pokornej wierze Benedykta XVI, jest też reportaż z uroczystości pogrzebowych. Poza tym tygodnik „Idziemy” przedstawia czytelnikom „Dom wspaniałych serc” – wspólnotę mieszkającą na obrzeżach Warszawy, dom w którym każdy może być wysłuchany. Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapewne zainteresuje spotkanie z kolejnym artystą, który podjął się stworzenia jednego z nowych obrazów Jezusa Miłosiernego, zapewne warto przeczytać artykuł o ojcostwie i wywiad z doradcą prezydenta „Młodzież na cyberrozstaju”.

Zawsze zachęcamy też do lektury innych tygodników katolickich (do nabycia w kioskach i salonikach prasowych). W tym tygodniu warte uwagi są szczególnie:

W „Gościu Niedzielnym” zaprezentowano opracowanie „Jak umierali papieże?” (artykuł rekomendowany na okładce), jest również w „Gościu”, w nawiązaniu do Dnia judaizmu artykuł „Nasi bracia Żydzi” (Temat Numeru). Poza tym „Gość Niedzielny” przekonuje, że święty Józef to „Patron na trudne czasy”, a w wywiadzie z socjologiem poznamy przyczyny braku wiary u młodzieży („Czy musimy mieć wzorce?”).

„Niedziela” w tym tygodniu pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie, na czym polega skuteczność modlitwy (artykuł o „modlitwie w świetle ewangelii”), dowiemy się tam również, kto jest pomysłodawcą Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W cyklu Osobowość „Niedziela” przypomina „Władcę piorunów”, czyli Nikola Teslę, któremu świat zawdzięcza powszechny dostęp do prądu, a w cyklu Nasze sprawy poznamy „nową odsłonę bezdomności” spotkamy się. Dołączony do „Niedzieli” dodatek (tygodnik „Bliżej życia z wiarą”) przedstawia osobę, która „Modli się tańcem” i zachęca, aby wobec najbliższych nie bać się „Siły przytulania”.