III Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Maciej Gierula – kapłan diecezji przemyskiej, związany z duszpasterstwem misyjnym. Nauki rekolekcyjne podczas niedzielnych Mszy św. (z wyjątkiem Mszy akademickiej o godz. 20.30) oraz w poniedziałek i wtorek o godz.: 6.15, 9.00, 15.00 i 18.30. Spowiedź rekolekcyjna każdego dnia podczas Mszy świętych. Dziś po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć fundację Pro Spe, którą założył i prowadzi ks. Rekolekcjonista.
  2. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Zachęcamy do udziału Roratach w dni powszednie o godz. 6.15. Jest to Msza święta sprawowana ku czci Najświętszej Maryi Panny. Jej charakter wyraża naszą postawę czuwania i oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy także dzieci do udziału w Roratach.
  4. Za tydzień, w czwartą niedzielę adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy o godz. 18.30 i 20.30 – tych Mszy tego dnia nie będzie. Pasterka tradycyjnie o północy. Zachęcamy także do zachowania tradycyjnego postu przed wigilią.
  5. Wraz ze studentami z Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego „Soli Deo”, w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”, prowadzimy zbiórkę darów dla Domu Dziecka przy ul. Nieborowskiej 15. W placówce przebywają dzieci powyżej 6 roku życia. Potrzebne są środki czystości, szampony, płyny do kąpieli dla dzieci, itp. oraz chemia gospodarcza, słodycze i bony do sklepów. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć Dom Dziecka informujemy, że dary można składać w zakrystii.
  6. Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż świec Bożonarodzeniowych i opłatków na stół wigilijny. Dzięki ofiarności Parafian i Przyjaciół Zbawiciela udało się przygotować 50 świątecznych paczek dla potrzebujących. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom i młodzieży z duszpasterstwa akademickiego Sandał, zwłaszcza w dystrybucji paczek. Opłatki i świece można nabyć również w tygodniu w godzinach pracy kancelarii, a także w zakrystii przed lub po Mszy świętej.
  7. Schola Aniołki Zbawiciela prowadzi przy wyjściu z kościoła kiermasz ozdób świątecznych, natomiast młodzież z Kręgu Biblijnego Ruah dystrybuuje sianko na stół wigilijny. Złożone ofiary pomogą w sfinansowaniu ich wakacyjnych rekolekcji. Bóg zapłać w imieniu młodych.
  8. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w przygotowanie naszej świątyni do świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy na generalne sprzątanie w czwartek o godz. 10.00.
  9. Zachęcamy także do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest jeszcze dostępny biuletyn parafialny „Nasz Zbawiciel” z treściami adwentowymi.
  10. W styczniu w naszej parafii rozpoczną się katechezy wtajemniczenia chrześcijańskiego dla dorosłych, prowadzone przez wspólnotę Droga Neokatechumenalna. Kilka zdań zaproszenia skierują do nas parafianie, którzy ukończyli ten cykl katechez w poprzednich latach.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego i świętego przeżywania ostatnich dni Adwentu.

Prasa katolicka

Nawiązując do trzeciej, radosnej niedzieli adwentu na Temat tygodnia wybrano w aktualnym numerze tygodnika „Idziemy”, pytanie „Skąd czerpać radość?” – na to pytanie próbuje odpowiedzieć psychoterapeuta i rekolekcjonista, o. Piotr Kwiatek – franciszkanin z kapucyńskiej gałęzi tej grupy zakonnej. W tym samym temacie mieści się kolejny artykuł „Zawsze można coś zrobić” – to opowieść o szczęśliwej 34-letniej Barbary Turek, która samodzielnie nie jest w stanie zrobić niemal żadnego ruchu. Pośród wielu innych artykułów i aktualności warto jeszcze zauważyć dwa felietony „Miłość czy obojętność” Anny Wardak (o wychowywaniu dzieci) i „Mocny głos” ks. Stefana Moszoro-Dąbrowskiego (o fascynującej postaci św. Jana Chrzciciela). Pośród drobnych informacji można w tygodniku „Idziemy” wypatrzeć przypomnienie, że dzisiaj papież Franciszek kończzy 87 lat.

Przeglądając inne tygodniki katolickie możemy tam znależć:

Do każdego egzemplarza nowego „Gościa Niedzielnego” dołączono, opracowany przez zespół Tygodnika krótki przewodnik duchowy „Czekając na Nowonarodzonego” zawierający krótkie medytacje, w których przyglądamy się tzw Wielkim Antyfonom ostatnich dni adwentu.  Wewnątrz numeru, nadal w duchu adwentu znajdziemy artykuł „Modlitwa nieustająca” nawiązujący do osoby św. Franciszka z Asyżu, krótką medytację o Łazarzu z Betanii i jako Temat „Gościa” – przypomnienie bohaterskich postaci z czasu stanu wojennego ogłoszonego w 1981 roku.

Wielu czytelników zapewne chętnie zapozna się z reportażem z sanktuarium w Mentorelli, gdzie często św. JanPaweł II „wymykał się z Watykanu”

„Niedziela” już na okładce przypomina, że „Każde dziecko jest cudem”, a Temat numeru to zagadnienia związane z dzieckiem z zespołem Downa w rodzinie („Dzięki niemu czuję, że żyję”). W dziale Treści wiary znajdziemy rzetelnie opracowany temat „Biblijny ideał kobiety”, a w dziale  Sprawy rodzinne pomysł na „Jasełka w domu”.

W każdym egzemplarzu „Niedzieli” jest wklejony dodatek „Obrzęd wieczerzy wigilijnej i kolędy”, a w Dobrych radach kolejny pomysł „Jak zerwać z paleniem?” W kolejnym numerze dołączanego do  „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” możemy poznamć ewangelizatora Jakuba Bartkowiaka i dowiemy się,kogo nazywają :Uzdrowicielem chorych oczu”. Jest też w dodatku „Bliżej życia z wiarą” garść przepisów na wigilijne potrawy.