IV Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj IV niedzielę Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte  zgodnie z porządkiem niedzielnym, z wyjątkiem Mszy o godz. 18.30 i 20.30, których tego dnia nie będzie. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu przed wieczerzą wigilijną.
  2. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o północy, tzw. Pasterkę, po której podzielimy się opłatkiem. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki  będą przeznaczone na utrzymanie Domu Samotnej Matki.
  3.  W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenie, Msze święte według porządku niedzielnego. Do 1 stycznia będziemy obchodzić Oktawę Bożego Narodzenia. Kancelaria parafialna w okresie pomiędzy świętami a Nowym Rokiem będzie czynna tylko po południu od godz. 16.00 do godz. 18.00.
  4. Można jeszcze nabyć opłatki w zakrystii przed lub po Mszy świętej.
  5. Na początku stycznia rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza w poniedziałek 8 stycznia.
  6. Wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”, rozpoczniemy we wtorek 2 stycznia 2024 roku. Plan wizyt można znaleźć w nowym świątecznym numerze gazety „Nasz Zbawiciel”.
  7. W najbliższą środę przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, w czwartek święto św. Młodzianków, męczenników, a w przyszłą niedzielę – uroczystość Świętej Rodziny.
  1. Z radością informujemy, że Ks. Tadeusz Sowa, moderator wydziałów duszpasterskich, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, posługujący od wielu lat w naszej parafii otrzymał odznaczenie papieskie: kapelan honorowy Jego Świętobliwości. A nasz parafianin ks. Paweł Walkiewicz, Dyrektor Domu Rekolekcyjno – Formacyjnego w Lesie Bielańskim oraz wiceprzewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – kanonika protektora Kapituły Kampinosko-Bielańskiej.
  2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Obok tygodnika „Idziemy”, można także nabyć dwumiesięcznik „Misyjne drogi”, poświęcony tematyce misyjnej.
  3. Jest dostępny nowy świąteczny numer gazety „Nasz Zbawiciel”, w którym znajdziemy szereg ciekawych artykułów, a także szczegółowy program kolędy.
  4. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz głębokich przeżyć związanych z tajemnicą Bożego Narodzenia. Niech ten czas wypełni pokój i nadzieja, abyśmy zjednoczeni doświadczyli obecności Boga i głosili światu radość z Jego przyjścia.