IV Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Gościmy w naszej parafii seminarzystów Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie wraz z ks. Antonio Panaro i ks. Pedro Guzmanem. Po Mszy świętej o godz. 15.00 zapraszamy na koncert „Kolędy świata” w wykonaniu seminarzystów. Przy wyjściu z kościoła można także wesprzeć fundusz utrzymania seminarium.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 różaniec.

3. W czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Błogosławieństwo świec podczas każdej Mszy św. Jest to także, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i okazja do dziękczynienia Bogu za powołania do życia zakonnego, a także modlitwy o nowe powołania. Dziękujemy za pracę i posługę na terenie naszej parafii sióstr: Serafitek, Felicjanek, Sercanek i Rodziny Maryi. Zebrana w tym dniu taca będzie przeznaczona na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

4. Trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Księża odwiedzają parafian w tygodniu od godz. 16.30, a w soboty od godz. 14.00. Zachęcamy, aby dobrze wykorzystać spotkanie na modlitwę i rozmowę na tematy związane z wiarą i funkcjonowaniem parafii. Prosimy osoby, które do tej pory nie przyjmowały wizyty kolędowej, a chcą zaprosić kapłana oraz nowych parafian o kontakt w kancelarii lub zakrystii. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły spotkać się z kapłanem w wyznaczonym dniu, zapraszamy do naszej świątyni na Mszę świętą w najbliższą sobotę, 4 lutego o godz. 11.00.
Plan szczegółowy na ostatni tydzień kolędy.

5. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek św. Jan Bosko, kapłan;

– w piątek św. Błażej, biskup i męczennik.

6. Przez całą niedzielę prowadzona jest dzisiaj zbiórka dla kobiet i dzieci z Ukrainy z Ośrodka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Nadzieja”, przy ul.  Wileńskiej 55. Do paczek przy głównym wyjściu można składać produkty spożywcze, takie jak: ryż, kasze, makarony, konserwy. Także produkty higieniczne: proszek do prania, mydło, szampony, pasty do zębów, żele pod prysznic, pieluchy dla niemowląt o numerach 4, 5 i 6 oraz ciepłe ubranka dla dzieci, koce, poduszki, ręczniki.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień.

Prasa katolicka
 /na 29 stycznia 2023/

Drugiego lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, nawiązując do tej okazji Redakcja tygodnika „Idziemy”  w ramach  tematu tygodnia przygotowała artykuły „Każdy ma jakieś powołanie” i „Łączy ich konsekracja”.

Są też w „Idziemy” materiały związane z niedawno obchodzonym Tygodniem Ekumenicznym i z Dniem Judaizmu. W rozpoczętym przed kilkoma tygodniami cyklu, tygodnik „Idziemy” prezentuje kolejny obraz Chrystusa Miłosiernego, tym razem otoczonego kwiatami. W ramach nowego, biblijnego cyklu, znajdziemy tam ciekawy artykuł specjalisty, ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, „Winnica w Starym Przymierzu”. Wspólnie z tygodnikami „Niedziela”„Gość Niedzielny” przygotowano bezpłatny dodatek „Odkrywamy prawdę” – jest to odpowiedź na oskarżenia kierowane pod adresem świętego Jana Pawła II.

W innych tygodnikach katolickich (do nabycia w kioskach i salonikach prasowych) znajdziemy w tym tygodniu:
Temat „Gościa” (Niedzielnego) w tym tygodniu, to „Sakrament ratunkowy”, czyli kilka wyjaśnień związanych ze spowiedzią, poza tym „Gość”  przywołując postać świętej Teresy z Lisieux przynosi pociechę tym wszystkim, którym trudno się skupić czy wytrwać na adoracji, a nawiązując do życia konsekrowanego pisze, że „Monastycyzm [jest] stale aktualny”. Jest w „Gościu” wartościowy tekst zachęcający do empatii i artykuł o „Mężczyznach świętego Józefa”. Redaktorzy „Niedzieli” jako temat aktualnego numeru wybrali „Wszystkie odcienie samotności”    – taki jest temat  numeru. Nawiązując do Święta Ofiarowania Pańskiego „Niedziela” stawia ciekawe pytanie „czy można Bogu ofiarować Boga?”, znajdziemy tam też ciekawe, choć krótkie artykuły o świętej Ricie, świętej Apolonii a także Janie Bosko i świętym Franciszku z Asyżu. W dołączonym do „Niedzieli” dodatku (tygodnik „Bliżej życia z wiarą”) znajdziemy Modlitwę w problemach wychowawczych, kilka rad dla rodzin, notkę o najpiękniejszych polskich klasztorach i – dla miłośników roślin – tekst o drzewku szczęścia.