Święto Świętej Rodziny | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza niedziela to ostatni dzień bieżącego roku i święto Świętej Rodziny. Nabożeństwo na zakończenie roku z modlitwą dziękczynno-przebłagalną o godz. 18.00. Msza święta dziękczynna ze sprawozdaniem z działalności Parafii o godz. 18.30. W ostatni dzień roku można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu Te Deum (Ciebie, Boga wysławiamy) jako podziękowania Bogu za otrzymane łaski.
  2. Jutro, 1 stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi kończy się oktawa Narodzenia Pańskiego. Tego dnia Msze święte jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że tego dnia katolicy mają obowiązek uczestniczenia we Mszy. 1 stycznia to także Światowy Dzień Pokoju. Możemy tego dnia uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
  3. We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; w czwartek o godz. 17.00 Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o nowe powołania do służby kapłańskiej; w najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i okazja do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej; w sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli z obrzędem błogosławieństwa kadzidła i kredy. Tego dnia Msze święte jak w każdą niedzielę, taca będzie przeznaczona na dzieła misyjne. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca według objawień fatimskich w sobotę 6 stycznia o godz. 17.30.
  4. W uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 12.00 z Placu Zamkowego tradycyjnie wyruszy Orszak Trzech Króli. Zaproszenie do udziału skierowane jest do wszystkich, a zwłaszcza rodzin z dziećmi.
  5. W czwartek po Mszy świętej o godz. 15.00 Franciszkański Zakon Świeckich, działający przy naszej parafii, zaprasza na nabożeństwo przy żłóbku Pana Jezusa z rozważaniami i kolędowaniem.
  6. Spotkanie opłatkowe wspólnoty Caritas, podopiecznych i wolontariuszy w czwartek godz. 16.00 w sali nr 5 na plebanii, a Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w czwartek po Mszy o godz. 17.00 w sali nr 6.
  7. Spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej, liderów wspólnot parafialnych i nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii w sobotę o godz. 16.00 na plebanii.
  8. W przyszłą niedzielę o oprawę muzyczną podczas Mszy świętej o godz. 13.00 zadba chór Endorfina. Po Mszy świętej koncert kolęd. Natomiast po Mszy świętej o godz. 18.30 zapraszamy na koncert kolędowo-noworoczny na harfę i puzon. Wystąpią Aleksandra Meisner – harfa i Jarosław Meisner – puzon. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  9. Na początku stycznia rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. Pierwsza katecheza w poniedziałek 8 stycznia o godz. 19.30 w dolnym kościele, wejście od ul. Mokotowskiej.
  10. Wizyty duszpasterskie, zwane „kolędą”, rozpoczniemy we wtorek 2 stycznia. Będziemy odwiedzać parafian od około godz. 16.30 w dni powszednie, a w sobotę od około godz. 14.00. Zachęcamy, aby dobrze wykorzystać spotkanie na modlitwę i rozmowę na tematy związane z wiarą i funkcjonowaniem Parafii. Prosimy osoby, które do tej pory nie przyjmowały wizyty kolędowej oraz nowych parafian, którzy chcą zaprosić kapłana o zgłoszenie tego w kancelarii lub zakrystii. Plan wizyt można znaleźć w świątecznym numerze gazety parafialnej „Nasz Zbawiciel” oraz w ogłoszeniach na stronie internetowej parafii.
    – 2 stycznia (wtorek): Koszykowa 31,33,35, 51a, 53, 59, 67, 69, 75; pl. Konstytucji 5, 6;
    – 3 stycznia (środa): Marszałkowska 34/50, 53, 55/73; pl. Konstytucji 2, 4; Koszykowa 1,3; Służewska2;
    – 4 stycznia (czwartek): Noakowskiego (cała);
    –  5 stycznia (piątek) wyjątkowo od godz. 18.00: Pl. Konstytucji 3; Lwowska 1, 2, 2a, 3, 4, 5, 6, 7.