V Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. W poniedziałek 8 maja będziemy obchodzić święto św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i wielu archidiecezji, w tym także warszawskiej, którego św. Jan Paweł II nazywał „patronem ładu moralnego”. Natomiast w sobotę 13 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski.

2. 13 maja przypada także rocznica pierwszego objawienia Najświętszej Maryi Panny w Fatimie, które miało miejsce w 1917 roku. Tego dnia przypada także 42. rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II.

3. Tak jak każdego 13-go, po Mszy świętej o godz. 18.30 procesja różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 – nasze dziękczynienie za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie przez cały maj o godz. 18.00.

5. W sobotę grupa dzieci z klas III ze szkół z terenu parafii przystąpi do I Komunii świętej. Módlmy się, aby wzrastały w wierze i przyjaźni z Chrystusem w swoich rodzinach oraz pogłębiały wiarę poprzez życie sakramentalne, katechezę i codzienną modlitwę.

6. W przyszłą niedzielę, z okazji 103. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w naszym Sanktuarium odbędzie się o godz. 19:30 koncert Chóru i Orkiestry Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pt. „Urodzinowe Uwielbienie”. Stypendyści oraz absolwenci Fundacji pod kierownictwem Agnieszki Kowalik zaprezentują utwory skomponowane przez małżeństwo Joannę i Pawła Klinów. Koncertowi będzie towarzyszyło słowo św. Jana Pawła II. Chór i Orkiestrę Fundacji będzie można usłyszeć także na Mszy Świętej poprzedzającej koncert o godz. 18:30.

7. W dniach 28 września – 5 października parafia organizuje pielgrzymkę do Jordanii. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień.

Prasa katolicka
/na 7 maja 2023/

Redakcja tygodnika „Idziemy” przygotowała przed tygodniem numer podwójny, datowany na 30 kwietnia i 7 maja. Jeśli jeszcze nie zajrzeliśmy do tego czasopisma, prócz tematów wskazanych przez nas przed tygodniem na pewno warto przeczytać artykuł, dzięki któremu możemy spojrzeć ciepło na tradycję nabożeństw majowych, ciekawa też jest relacja z odwiedzin w Kodniu, gdzie czczony jest wizerunek o niepowtarzalnej historii. Jeszcze przed nami noc muzeów (13 maja), w tygodniku „Idziemy” znajdziemy szczególnie wartościowe zaproszenia. Jak zawsze wiele mądrości jest też w krótszych tekstach: czy to w  felietonie o świętowaniu niedzieli czy w refleksji napisanej w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

Nie zawiedziemy się otwierając inne tygodniki katolickie:

W „Gościu Niedzielnym” omówiono nigdy nie ukrywaną tajemnicę: że czas Pierwszej Komunii Świętej dzieci otwiera rodziny na pozytywny wpływ różnych działań duszpasterskich. Problematyka związana z tym „jak nie zepsuć dzieciom Pierwszej Komunii Świętej” jest tematem numeru. Poza tym w „Gościu”, jako odpowiedź na pytanie pochodzące od Czytelnika omówiono zagadnienie spowiedzi generalnej, „w której nie tylko chodzi o rozgrzeszenie”. Ciekawa jest opowieść o drodze do beatyfikacji pewnej hiszpańskiej szlachcianki (Teresy Enriquez), „szalonej entuzjastki Eucharystii”. Wiele też w nowym „Gościu” praktycznych i ważnych porad zarówno zdrowotnych jak i kulinarnych. „Niedziela” przygotowała ciekawy dla wielu czytelników temat „Po co nam objawienia (prywatne)”. Od razu widzimy praktyczną próbę odpowiedzi: „Dla wielu ludzi treść objawień maryjnych staje się głównym przesłaniem wiary” i początkiem drogi do poznawania Prawd Objawionych. Tematem numeru nowej „Niedzieli” jest rozmowa z profesorem Piotrem Szukalskim, specjalistą od demografii – w rozmowie znajdziemy próbę odpowiedzi na pytania o demograficzny obraz Polski i związane z tym perspektywy. Warto przeczytać artykuł o duszpasterskich propozycjach dla związków niesakramentalnych, a obok – ważną refleksję o wadze wypowiadanych przez nas słów. W stałym już dodatku, czyli w tygodniku „Bliżej życia z wiarą” szokujący tytuł „Jak wiedźma spotkała Jezusa?”, a w samym artykule poznamy aktorkę, która nie zdając sobie sprawy zajmowała się czarną magią, a teraz jest osobą całkowicie oddaną Panu Jezusowi. Warto też dowiedzieć się, kogo w tytule kolejnego artykułu nazwano „Bratem Bankomatem”.