VI Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. Z okazji 103. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zapraszamy dzisiaj o godz. 19:30 na koncert Chóru i Orkiestry Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pt. „Urodzinowe Uwielbienie”. Stypendyści oraz absolwenci Fundacji pod kierownictwem Pani Agnieszki Kowalik zaprezentują utwory skomponowane przez małżeństwo Joannę i Pawła Klinów. Podczas koncertu usłyszymy również cytaty z nauczania św. Jana Pawła II. Chór i Orkiestrę Fundacji będzie można usłyszeć także na Mszy Świętej poprzedzającej koncert o godz. 18:30.

2. Jak co roku w tygodniu poprzedzającym uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego od jutra 15 maja do środy 17 maja będziemy modlić się w sposób szczególny o dobre urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, błogosławieństwo pracy, a także za głodujących.

3. W wtorek 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. O godz. 18.00 w sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej Msza święta pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza.

4. W najbliższy piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać podczas nabożeństw majowych o godz. 18.00.

5. Grupa dzieci z klas III, która przystąpiła w sobotę do I Komunii świętej będzie do piątku uczestniczyć we Mszach świętych o godz. 18.30 przeżywając swój biały tydzień. Módlmy się za nie, aby wzrastały w wierze i przyjaźni z Chrystusem w swoich rodzinach oraz pogłębiały wiarę poprzez życie sakramentalne, katechezę i codzienną modlitwę.

6. W najbliższą środę po Mszy świętej o godz. 18.30 chór Endorfina wraz z orkiestrą pod batutą Daniela Mieczkowskiego zaprasza na koncert, podczas którego wykona fragmenty Mesjasza Haendla oraz Gloria Vivaldiego.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. We wszystkich Mszach świętych będzie z nami modlić się nasz parafianin ks. Andrzej Kinowski, obecnie proboszcz i dziekan polskiej parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Szaróweczce na przedmieściach Chmielnickiego, na Ukrainie. Ks. Andrzej buduje z parafianami kościół i park Nowego Życia pw. św. Jana Pawła II. Będziemy mogli go wesprzeć modlitwą i ofiarą.

8. Studenci duszpasterstwa akademickiego „Sandał” oferują bezpłatne korepetycje dla uczniów z naszej parafii. Dostępne różne przedmioty i poziomy nauczania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Markiem.

9. W dniach 28 września – 5 października parafia organizuje pielgrzymkę do Jordanii. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Ofiary składane dzisiaj na tacę tzw. inwestycyjną, remontową będą przeznaczone na kontynuację prac przy elewacji naszego kościoła. Dziękujemy za każde wsparcie tego dzieła. Bóg zapłać.

11. Pamiętajmy dzisiaj o modlitwie w intencji ks. Macieja Kuleszy, naszego wikariusza i duszpasterza akademickiego, w dniu jego imienin. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień.

Prasa katolicka
/na 14 maja 2023/

Temat numeru nowego tygodnika „Idziemy” jest ściśle związany z majem – „Jak nie zgubić Najważniejszego?” – jest to oczywiście kolejny głos w dyskusji, jak rodziny i wspólnota każdej Parafii dba o to, by Pierwsza Komunia Święta dzieci stała się okazją do tego, by ożywić życie religijne Rodziców, rodzeństwa i wszystkich uczestniczących w domowych uroczystościach. Warto przeczytać wywiad z księdzem profesorem Z KULu: „Dla kogo niebo?”. Jest też w tygodniku „Idziemy” wzmianka o wizycie papieża Franciszka na Węgrzech i przypomnienie (z okazji 75. rocznicy ogłoszenia niepodległości państwa Izrael), że Polska jako pierwsza na arenie międzynarodowej uznała tę decyzję. W felietonie Anny Wardak przypomnimy sobie, że „Życie jest piękne”, a relacja „Fatima dla młodych” przy okazji odpowiada na pytanie, dlaczego właśnie ludziom młodym najtrudniej jest przyjąć orędzie z Fatimy.

W innych tygodnikach katolickich:

Na okładce „Gościa Niedzielnego” widzimy tytuł „Kościół marzeń”, a wewnątrz – artykuł podejmujący wezwanie: dowiadujemy się, gdzie taki Kościół już istnieje. Podobny temat znajdziemy w artykule „Święci wołają o świętość”, a tekst nawiązujący do objawień Fatimskich przypomina, na czym polega pokuta. W artykule o. Jacku Woronieckim dowiemy się, że ten kandydat na ołtarze powtarzał od czasu do czasu, że „humor jest ważniejszy od honoru”. Poza tym „Gość” przybliża fundację Frofeto powołaną do wspierania pokrzywdzonych i przypomina postać księdza Karola Antoniewicza, autora wielu znanych pieśni („Chwalcie łąki umajone” czy „W krzyżu cierpienie”). W Dziale „Fizjologia – Nauka” dowiemy się „Jak jedzenie wpływa na emocje” i poznamy widzenie świata przez niewidomych. „Niedziela” zwraca uwagę tytułem „Polska widziana z nieba”, a wcale nie chodzi tu o widoki rozpościerające się przed załogą czy pasażerami samolotu. Poza tym „Niedziela” przypomina postać „Łowcy dusz”, czyli świętego Andrzeja Boboli (z racji przypadający w maju dzień jego wspomnienia w liturgii) i zachęca „Spróbuj medytacji” – w tym tekście  znajdziemy wiele ważnych wyjaśnień i wskazówek. W stałym już dodatku, czyli w tygodniku „Bliżej życia z wiarą” poznamy osobę, o której tytuł artykułu mówi, że „Bóg odmienił jej życie” i przypomnimy sobie, że zło najczęściej popełniają osoby nieszczęśliwe.