V Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Zakończyliśmy odwiedziny naszych parafian. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów podczas kolędy, wspólną modlitwę, ciekawe sugestie i uwagi dotyczące funkcjonowania parafii. Ofiary, które zwyczajowo były składane podczas kolędy zasilą fundusz remontowy elewacji naszej świątyni. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj o godz. 17.45 nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca.

3. W najbliższy poniedziałek, 6 lutego, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Modlitwa Warszawy. Młodzi u Zbawiciela”. Zapraszamy i zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie, Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz rozważaniu Słowa Bożego o godz. 20.00 w górnym kościele. Spotkanie będzie animować grupa młodzieżowa RUAH, muzyczną oprawę przygotują studenci DA SANDAŁ. Zachęcamy do udziału młodzież i studentów, ale także wszystkich, którzy chcą się włączyć w modlitwę.

4. W poniedziałek 27 lutego rozpocznie się kurs przygotowujący osoby dorosłe do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Osoby, które chcą rozpocząć kurs mogą zgłaszać się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie naszej parafii w zakładce bierzmowanie.

5. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek św. Paweł Mika i towarzysze, męczennicy japońscy; w piątek św. Scholastyka, dziewica; w sobotę NMP z Lourdes.

6. W sobotę 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, po raz 31. będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Modlimy się tego dnia w sposób szczególny za wszystkich chorych i tych, którzy ich leczą, pielęgnują i wspierają. Dodatkowa Msza święta z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 11.00. Prosimy o pomoc w dotarciu do świątyni chorym. Przy tej okazji przypominamy, że odwiedzamy z posługą sakramentalną w każdy I piątek lub sobotę miesiąca chorych i seniorów, którzy z racji choroby lub wieku nie mogą dotrzeć do kościoła. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień.

Prasa katolicka
 /na 5 lutego 2023/

Redakcja tygodnika „Idziemy” poprosiła specjalistów, którzy w najnowszym numerze próbują odpowiadać na pytanie „Jak rozmawiać z nastolatkami?” Znany jezuita, ks. Dariusz Kowalczyk w tym samym numerze zamieścił esej, a w nim przedstawił swój pogląd na temat homilii wygłaszanych podczas Mszy Świętych, oczekiwań słuchaczy oraz udziela paru dobrych rad. Poza tym „Idziemy” przygotowało drugą część artykułu biblisty, ks. Waldemara Chrostowskiego, tym razem o „Winnicy w Nowym Przymierzu”. Jak zawsze, w tygodniku „Idziemy” jest też trochę aktualnych informacji i zaproszeń.

Otwierając inne tygodniki katolickie skorzystamy z lektury, bo:

W „Gościu Niedzielnym” poznamy nowego kandydata na ołtarze, prawnika z Hiszpanii, który podczas pobytu w Londynie rzucił się na atakujących terrorystów pomagając uciec potencjalnym ofiarom. „Gość” też przypomina też postać mistyczki, Anny Katarzyny Emmerich, która w swych wizjach widziała w szczegółach Mękę Pana Jezusa oraz osobę „Bohatera spod Limanowej”, Wincentego Gawrona. Tematem nowego „Gościa”wspólnotowe i indywidualne formy życia konsekrowanego, a w dziale Kościół  nowy „Gość” publikuje ciekawy artykuł „Płaszcz posłuszeństwa”, gdzie możemy znaleźć ciekawe stwierdzenie, że „nawet, gdy przełożony się myli, to nie myli się posłuszny”. „Niedziela” datowana na 5 lutego już na okładce formułuje problem „Gdy dziecko nie chce chodzić na religię”, a wewnątrz numeru znajdziemy próby analizy tego problemu. Prócz tego w „Niedzieli” twórca polskiej szkoły duchowości, ks. prof. Stanisław Urbański pisze o „Świętości w codzienności”, dowiemy się też tego, co każdy z nas powinien wiedzieć o apokryfach.  W dodatku „Bliżej życia z wiarą” przeczytamy o „Nawróconej modelce” i poznamy „Sposoby na zmęczenie”.