VI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe.

2. Jutro, jak każdego 13-go dnia miesiąca, zapraszamy na procesję różańcową i czuwanie po Mszy świętej o godz. 18.30, stanowiące wyraz naszej wdzięczności za koronację Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

3. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek święci Cyryl, mnich i Metody, biskup, patronowie Europy; w środę bł. Michał Sopoćko, kapłan.

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kontynuację prac remontowych. O godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich dobroczyńców, którzy modlitwą i ofiarą pomagają w dziele odnowienia, renowacji i remontu murów naszej zabytkowej świątyni.

5. W poniedziałek 27 lutego rozpocznie się kurs przygotowujący osoby dorosłe do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Osoby, które chcą rozpocząć kurs mogą zgłaszać się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie parafii w zakładce bierzmowanie.

6. Ośrodek „Nadzieja” Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ul. Wileńskiej 55 dziękuje Parafianom i Przyjaciołom Zbawiciela za włączenie się w zbiórkę darów dla kobiet i dzieci z Ukrainy. Zbiórka trwa cały czas bezpośrednio w budynku ośrodka.

7. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło Turcję i Syrię, odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego, arcybiskup warszawski Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w niedzielę 12 lutego we wszystkich kościołach naszej archidiecezji, po każdej Mszy świętej zorganizować zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi.

8. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom oraz dzieciom i młodzieży życzymy dobrego zimowego odpoczynku. Podczas ferii szkolnych kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie po południu – od godz. 16.00 do godz. 18.00.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

10. Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień.


Prasa katolicka
 /na 12 lutego 2023/

Wiele miejsca w nowym numerze tygodnika „Idziemy” zajęła problematyka osób chorych, sędziwych i niepełnosprawnych – tak się stało ze względu na obchodzony wczoraj XXXI Światowy Dzień Chorego. Krótkim określeniem chrześcijańskiej postawy wobec chorych jest tytuł jednego z felietonów: „Chorzy darem dla społeczeństwa”. Z tymi zagadnieniami wiąże się temat numeru: „Czy DPS to grzech?” – na pytanie, czy umieszczanie bliskich starszych ludzi w Domu Pomocy Społecznej próbuje odpowiedzieć ks. Sławomir Abramowski – duchowny (naszej archidiecezji) i lekarz. Prócz tego w nowym numerze „Idziemy” jest komentarz do wizyty papieża w Afryce (w Kongo i w Sudanie), jest esej „Twarze samotności” i kolejny wykład biblisty, ks. prof. Chrostowskiego „Krzew winny i latorośle”. Dla rodzin ważny jest wykaz ciekawych warszawskich zaproszeń skierowanych do dzieci i ich opiekunów na czas ferii zimowych. 

Otwierając inne czasopisma katolickie znajdziemy tam:

W „Gościu Niedzielnym” jest tekst nawiązujący do święta apostołów Słowian, świętych braci Cyryla i Metodego, jest wspomnienie o niedawno zmarłym  „ambasadorze polskiej wrażliwości w Izraelu” , odpowiedź na pytanie „Jak (mądrze) walczyć o młodzież. Jest też zachęta do korzystania z internetowych aplikacji w rozwoju życia duchowego – jak one mogą pomóc w drodze osobistej modlitwy. Do osób zmagających się z problemami poaborycyjnymi skierowany jest artykuł o Rekolekcjach „Winnica Racheli”, dotknięto też w „Gościu” problematyki wybudzania ze śpiączki.              Tematem numeru najnowszej „Niedzieli” jest zdanie „Cierpienie otwiera nam oczy”. Ważne dla wielu czytelników jest zagadnienie „Jak spotkać żonę? Gdzie znaleźć męża? Czy wystarczy modlitwa?” W zakresie Spraw Rodzinnych „Niedziela” proponuje artykuł „Moc wdzięczności każdego dnia”. Podobnie, w kolejnym numerze wkładanego do „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” znajdziemy „…przepis na miłość” i odpowiedź na pytanie „jak poprawić relacje w małżeństwie?”. W cyklu Podróżnik „Niedziela” zaprasza czytelników „Śladem odkrywcy Amazonki” a w dziale prowadzonym pod opieką lekarzy przypomina „Co wiemy o anemii?” i „Pszczeli jad na reumatyzm”.