XIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

  1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. W poniedziałek przypada Święto św. Tomasza Apostoła, w czwartek Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy, a w sobotę Wspomnienie Św. Jana z Dukli – kapłana.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msza Święta w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie w czwartek o godz. 8.00. W piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. Tego dnia dodatkowa Msza  Święta o godz. 17.00.
  4. W dniach 7-9 lipca w Polsce i w Ukrainie odbędą się Kościelne obchody 80. rocznicy tragicznych wydarzeń na Wołyniu. Wezmą w nich udział przedstawiciele Kościoła katolickiego w Polsce, Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego i Kościoła rzymskokatolickiego w Ukrainie. Podczas uroczystości podpisane zostanie wspólne oświadczenie o przebaczeniu i pojednaniu. W piątek, 7 lipca, w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 11.00, odbędzie się okolicznościowe Nabożeństwo, podczas którego zostanie podpisane wspólne oświadczenie.
  5. Grupa Biało-Żółta zaprasza na pielgrzymi szlak na Jasną Górę w dniach 5–14 sierpnia. Zapisy drogą internetową. Szczegółowe informacje u ks. ks. Macieja i ks. Marka. W zakrystii można składać intencje, w których pielgrzymi będą się modlić podczas rekolekcji w drodze.
  6. Zachęcamy do wzięcia udziału w dzisiejszym kiermaszu. W godz. od 11.00 do 19.00 przed plebanią, dla parafian i przybywających gości, studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Sandał” przewidzieli wiele ciekawych atrakcji. Zbiórka z kiermaszu zostanie przekazana na rzecz wakacji dla potrzebujących dzieci.
  7. Rozpoczęły się wakacje. W tym czasie, zarówno dzieci jak i dorośli, pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.
  8. Przypominamy również, że w okresie wakacyjnym ulega zmianie porządek odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele: nie będzie Mszy w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00, a kancelaria parafialna będzie czynna jedynie w godz. od 16.00 do 18.00.

Na czas wakacji wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domów.

Prasa katolicka 

Nowy numer tygodnika „Idziemy” zawiera zarówno trudne problemy jak i wakacyjne zaproszenia. Niewątpliwie do tych trudnych należy zaliczyć potraktowany jako Temat tygodnia problem zdrady małżeńskiej – znajdziemy w tygodniku zarówno spojrzenie duszpasterskie ale również ujęcie psychologiczne i opracowanie statystyczne. Kilka stron dalej znajdziemy, ukryte wśród większych tekstów, zaproszenie na Ogólnopolski Dzień Męża i Żony (do Sanktuarium w Skarżysku – Kamiennej).

Kolejne niepokojące informacje o prześladowaniach religijnych są przeplecione kolejnymi zaproszeniami: do „Lourdes w Warszawie” i na kiermasz dla potrzebujących w naszej Parafii.

Informacje o „kapłańskich jubileuszach” wzbogacone są kolejnym zaproszeniem – na festiwal „Organy Archikatedry” (w niedziele od dzisiaj do połowy września na ul. Świętojańskiej).

Wreszcie, wśród stałych felietonów, są w nowym numerze tygodnika „Idziemy” ciekawe refleksje o dobrej spowiedzi, o mądrym rodzinnym podsumowaniu ocen wystawianych w szkołach w końcu czerwca, a niejako zwieńczeniem numeru jest wspomnienie na temat Władysława Szafera, „Króla ochrony przyrody”.

Przeglądając  „Gościa Niedzielnego” dowiemy się, że „ogłoszono dekret o heroiczności cnót s. Łucji niedawno zmarłej wizjonerki z Fatimy”, z radością też przeczytamy przypomnienie, że działanie „pro-live” polega nie tylko na  obronie życia, ale w też na wszechstronnym wspieraniu kobiet. Jest też w nowym „Gościu” próba odpowiedzi na pytanie „o jakiej parafii marzą proboszczowie?” i relacja jak pewien biskup z Holandii, z niemal wymarłej diecezji, walczy o przywrócenie życia w lokalnym Kościele. Czas wakacji zainspirował Redakcję „Gościa” do opisania dawnej trasy kolejowej (w rejonie Jastrzębia- Zdroju), którą przerobiono na „Żelazny Szlak Rowerowy”. W ciekawym wywiadzie z małżeństwem współczesnych artystów „Gość Niedzielny” przypomina, że „w piekle jest nudno, a niebo jest środowiskiem niezwykłej kreatywności”. Nowa „Niedziela” na okładce zapowiada próbę odpowiedzi na pytanie „czy sztuczna inteligencja zmieni nasz świat?”, ale też wewnątrz numeru są podjęte trudne tematy, np. „czy ktoś, kto jest zwolennikiem kary śmierci może przyjmować Komunię Świętą?”. Na stronie, powierzonej bpowi Andrzejowi Przybylskiemu tym razem poznamy różne żartobliwe sytuacje napotkane podczas posługi biskupiej. Z lektury nowej „Niedzieli” dowiemy się też, „Co cywilizacja Zachodu zawdzięcza Kościołowi”. „Niedziela warszawska” przybliża nam wspólnotę Misterium Paschalnego działającą w parafii św. Kazimierza (przy ul. Chełmskiej), a w kolejnym numerze dołączanego do  „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą”  dowiemy się, gdzie, w 2004 roku, Maryja zatrzymała śmiercionośną falę tsunami, przeczytamy, jak brzmiało niedawno wypowiedziane wyznanie wiary Piotra Fronczewskiego, ale również poznamy rady dla rodziców, którzy zamierzają dziecku kupić psa.