1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe.
2. W ostatnią niedzielę studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Sandał” zorganizowali kiermasz z atrakcjami dla dzieci. Udało się zebrać prawie 9 tysięcy złotych, na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci. Po każdej Mszy świętej można jeszcze wesprzeć tą inicjatywę ofiarą składaną do puszki.
3. We wtorek przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Obchodzony tego dnia narodowy Dzień Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP, tzw. rzeź wołyńska, której 80. rocznicę przeżywamy, poprzedzony był nabożeństwami i modlitwami w duchu pojednania i przebaczenia. Włączmy się i my w tą modlitwę.
4. W środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w czwartek św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, a w sobotę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
5. W czwartek 13-ty dzień miesiąca: po Mszy świętej o godz. 18.30 zapraszamy na procesję różańcową i czuwanie –dziękczynienie za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela.
6. W piątek, 14 lipca przypada trzecia rocznica śmierci Księdza Prałata Bronisława Piaseckiego – ostatniego kapelana Prymasa Tysiąclecia i wieloletniego proboszcza naszej Parafii. Zachęcamy do wzięcia w tym dniu udziału we Mszy Świętej o godz. 18.30 w intencji o dar nieba dla śp. prałata Bronisława.
7. Grupa Biało-Żółta zaprasza na pielgrzymi szlak na Jasną Górę w dniach 5–14 sierpnia. Zapisy drogą internetową. Szczegółowe informacje u ks. ks. Macieja i ks. Marka. W zakrystii można składać intencje, w których pielgrzymi będą się modlić podczas rekolekcji w drodze.
8. Do końca sierpnia nie będzie w naszym Sanktuarium Mszy świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00. Kancelaria parafialna przez całe wakacje czynna od godz. 16.00 do 18.00.
9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, m.in. wakacyjnego wydania gazety parafialnej „Nasz Zbawiciel”.
Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień, a wyjeżdzającym na urlopy i wakacje dobrego odpoczynku oraz szczęśliwych powrotów.
Prasa katolicka
Spis treści (na trzeciej stronie) tygodnika „Idziemy” otwierają dwa zagadnienia: jako pierwszy Temat tygodnia, czyli rzetelne historyczne opracowanie problematyki związanej z tzw „Rzezią Wołyńską”: zarówno fakty sprzed lat, jak i starania zmierzające do przebaczenia i pojednania; jako drugie zagadnienie Redakcja umieściła artykuł temat egzorcyzmów: czemu służą, komu są potrzebne i co powinniśmy wiedzieć na ich temat.
Oprócz tego z lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy” dowiemy się też o niedawno zatwierdzonych Wspólnotach Modlitewno – Ewangelizacyjnych, które działają w oparciu o duszpasterstwo jednej z parafii w Wawrze i o Stowarzyszeniu Amicus, które od ponad piętnastu lat pomaga niepełnosprawnym głównie w powiecie legionowskim.
Jak zawsze, tygodnik „Idziemy” przygotował wiele innych materiałów, spośród których warto wspomnieć o dwóch zaproszeniach: jest to pielgrzymka do Ostrówka (śladami św. Faustyny) i rekolekcje dla mężczyzn: „Droga Lwa”. Ciekawy jest też reportaż o artystycznym poszukiwaniu Prawdziwego Oblicza Chrystusa z jednoczesnym odwzorowywaniu tego ideału w praktycznej codzienności.
Nie warto też pominąć innych tygodników katolickich. W tym tygodniu:
„Gość Niedzielny” również poświęca kilka stron „Ranom niezagojonym”, czyli tragedii wołyńskiej sprzed osiemdziesięciu lat. Jest też w nowym „Gościu” wywiad z autorem książki zawierającej nieznane do tej pory wypowiedzi bł. ks. Jerzego Popiełuszko i przypomnienie ciekawego zdania: „Bóg nie zapomina także o tych, którzy zapomnieli o Nim”. Czas wakacji zainspirował Redakcję „Gościa” do odwiedzenia kopalni soli w Wieliczce i spotkania z bartnikiem i pszczelarzem. W dziale „Kultura” „Gość Niedzielny” przypomina twórczość Aleksandra Fredry, który używał żartu, „by powiedzieć światu coś niezwykle ważnego”.„Niedziela” oprócz stron poświęconych tragedii wołyńskiej zadaje pytanie „Apostazja – i co dalej?”, podpowiada „jak w szarej codzienności troszczyć się o małżeńską miłość?”, są też zaproszenia – na 70. Urodziny Warszawskiej Starówki i do odwiedzenia Muzeum Fryderyka Chopina. Wikariusz Parafii Archikatedralnej zachęca w „Niedzieli” do lektury Pisma Świętego, a dodatek „Niedziela – aspekty” sporo miejsca poświęca rodzinie Ulmów. W kolejnym numerze dołączanego do „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” poznamy najmłodszego kierowcę F4, przeczytamy poważne przestrogi, by nikomu nie złorzeczyć i dowiemy się, jak to jest „grać na chwałę Pana” (spotkanie z organistką).