XV Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz.18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. W sobotę przypada Święto Św. Marii Magdaleny

3. W przyszłą niedzielę z ustanowienia papieża Franciszka, przeżywać będziemy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o Seniorach w naszych modlitwach i otaczajmy ich szczególną troską.

4. W związku ze Wspomnieniem Św. Krzysztofa, które przypada we wtorek 25 lipca, obchodzić będziemy dzień automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Zachęcamy do poświęcenia pojazdów w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych, po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Grupa Biało-Żółta zaprasza na pielgrzymi szlak na Jasną Górę w dniach 5–14 sierpnia. Zapisy drogą internetową. Szczegółowe informacje u ks. Macieja i ks. Marka. W zakrystii można składać intencje, w których pielgrzymi będą się modlić podczas rekolekcji w drodze.

6. Do końca sierpnia nie będzie w naszym Sanktuarium Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00. Kancelaria parafialna przez całe wakacje czynna od godz. 16.00 do 18.00.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, m.in. wakacyjnego wydania gazety parafialnej „Nasz Zbawiciel”.

8. Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień, a wyjeżdzającym na  urlopy i wakacje dobrego odpoczynku oraz szczęśliwych powrotów.

Prasa katolicka

Tematem tygodnia w najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” jest „(Nie)wiara młodych” – znajdziemy tam wywiad z dyrektorem szkoły (i ojcem pięciorga dzieci) oraz refleksje jednego z redaktorów na ten temat. W innym miejscu tygodnika jest artykuł o „ucieczkach nastolatków, a jeszcze parę  stron dalej poruszono temat kontrolowania dzieci.

Poza tym z lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy” możemy przypomnieć sobie  najważniejsze fakty z życia i dzieło świętego Tomasza z Akwinu oraz – w osobnym artykule – znajdziemy opracowanie encykliki „Dives in misericordia” („Przywracanie człowieka człowiekowi”).

Na pewno ważny dla wielu Czytelników jest – umieszczony w „Idziemy” wykaz pielgrzymek na Jasną Górę organizowanych przez obie warszawskie diecezje i inne ciekawe zaproszenia.

W innych tygodnikach katolickich można przeczytać:

„Gość Niedzielny” na okładce zadaje pytanie „Kto będzie leczył nasze dzieci?”, a wewnątrz numeru są teksty o wielbieniu Pana Boga: i na stadionie sportowym, i na szczytach wznoszących się ponad 8000 metrów nad poziom morza. Wielu Czytelników zapewne zaciekawi odpowiedź na pytanie, „czy szatan może dokonywać cudów, aby zafascynować sobą?”. Z lektury „Gościa” poznamy ks. Grzegorza Micewicza, unitę kierującego się najwyższymi wartościami. Na dalszych stronach, już o nieco wakacyjnym charakterze, przeczytamy artykuł „Cerkwiom na ratunek” i dowiemy się, czemu warto skorzystać z zaproszenia do niewielkiego Opatowca.

„Niedziela” przygotowała ciekawy artykuł przedstawiający mniejszości narodowe, jakie można spotkać w  Polsce, przypomnimy sobie też postać polskiej mistyczki, Wandy Malczewskiej. W wakacyjnym cyklu „Na szlaku sanktuariów” odwiedzimy francuskie miasteczko, odwiedzane każdego roku przez półtora miliona turystów. Warto poznać nieprzeciętną historię św. Karola de Foucauld („Od wojskowego utracjusza do świętego”). „Niedziela warszawska” przedstawia osoby, które „Dały różańcom nowe życie” i dowiemy się, jak przebiegają ostatnie przygotowania przed wyjazdem na ŚDM do Lizbony.