XVI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj w Kościele katolickim obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Jego Miłosierdzie z pokolenia na pokolenie”, ogłoszony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Seniorach, otaczając ich należną troską i opieką.

2. O godz. 18.00 w dniu dzisiejszym zapraszamy na nieszpory.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Kingi, dziewicy; we wtorek święto św. Jakuba, apostoła; w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w czwartek św. Szarbela Makhlufa, kapłana; a w sobotę św. Marty, Marii i Łazarza.

4. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców, które przypada we wtorek 25 lipca, dzisiaj po każdej Mszy Świętej, na parkingu przed plebanią (wjazd od ul. Mokotowskiej), odbędzie się poświęcenie pojazdów, aby służyły dla dobra człowieka, a korzystający z nich mogli zawsze bezpiecznie dojechać do celu.

5. Grupa pielgrzymkowa biało-żółta zaprasza na szlak pielgrzymi na Jasną Górę w dniach 5–14 sierpnia. Zapisy na stronie internetowej. Szczegółowe informacje u ks. Macieja i ks. Marka. W zakrystii można składać intencje, w których pielgrzymi będą modlić się podczas rekolekcji w drodze.

6. Do końca sierpnia porządek wakacyjny Mszy świętych w naszym Sanktuarium, tj. nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00.

7. Kancelaria parafialna przez całe wakacje czynna od godz. 16.00 do 18.00.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, m.in. wakacyjnego wydania gazety parafialnej „Nasz Zbawiciel”.

9. Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje dobrego odpoczynku oraz szczęśliwych powrotów.

Prasa katolicka

Wspomnienie świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa stało się dla Redakcji tygodnika „Idziemy” okazją aby Temat tygodnia związać z „Bezcenną obecnością” dziadków, przy okazji przygotowano wywiad z gerontologiem o pomaganiu osobom starszym w ich rozwoju oraz reportaż o grupie seniorów z jednej z warszawskich parafii.  Warto również przeczytać relację rozmowy z małżeństwem, które, poza czwórką własnych dzieci, podjęło się, w ramach rodziny zastępczej, opieką nad kolejnym siedemnaściorgiem.

Poza tym tygodnik „Idziemy” przygotował wykaz obchodów rocznicy wybuchu powstania warszawskiego w poszczególnych dzielnicach Warszawy, są też wymienione różne pielgrzymkowe zaproszenia, a pośród nich relacja z „Drogi Camino” do grobu św. Jakuba w Hiszpanii, miejsca odwiedzanego od IX wieku.

W innych tygodnikach katolickich można przeczytać:

„Gość Niedzielny” podpowiada „Jak chronić dzieci przed skrzywdzeniem” i przedstawia „polską gałąź” rodziny św. Szarbela. Nowe nominacje kardynalskie zainspirowały Redakcję „Gościa” do ukazania „Kardynalskiej geografii”, w kąciku „Nauka” możemy przeczytać o jadalnych opakowaniach a w dziale „Kultura” jest spotkanie z nauczycielem, który prywatnie szuka odpowiedzi na pytanie, co ciągnie ludzi do zakonów kontemplacyjnych: zauważa, że takie pragnienie, choćby czasowego pobytu za klauzurą, pojawia się u świeckich na co dzień żyjących w pełnych rodzinach.

„Niedziela” przygotowała w tym tygodniu wykaz miejsc, do których zawędrowali w misji niesienia Ewangelii poszczególni Apostołowie Pana Jezusa. Warty przypomnienia jest temat tzw „prawa naturalnego”, przez niektórych nazywanego ekologią duszy. Jest w nowej „Niedzieli” kolejny odcinek wędrówki po sanktuariach Europy, a w rozwoju modlitwy może pomóc tekst „Stan wewnętrznej czujności”. W kolejnym numerze dołączanego do  „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” dominuje zaproszenie na ŚDM do Lizbony, poruszające też jest opowiadanie jednej z Czytelniczek o cudownym działaniu Bożej Opatrzności podczas wypadku drogowego.