XX Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godzinie 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Piusa X, papieża. Warto pamiętać, że to właśnie Piusowi X zawdzięczam wezwanie w Litanii loretańskiej „Królowo Polski, módl się za nami”, a także ustanowił on w 1906 roku święto Matki Boskiej Częstochowskiej przypadające 26 sierpnia.

3. We wtorek 22 sierpnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

4. W czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła. To także dzień imienin posługującego w naszej Parafii ks. Prał. Bartłomieja Pergoła. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Tego dnia Msze święte w intencji solenizanta o godz. 6.30 i 8.00.

5. W sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

6. Przypominamy o porządku wakacyjnym Mszy świętych: do końca sierpnia nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00.

7. Kancelaria parafialna przez całe wakacje czynna od godz. 16.00 do godz. 18.00.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkich łask na nowy tydzień, a także dobrego odpoczynku.

Prasa katolicka

Wszystkie trzy obserwowane przez nas tygodniki przedstawiają nowego nuncjusza w Polsce – niedawno mianowanym „Ambasadorem papieża” jest abp Antonio Guido Filipazzi, sześdziesiącioletni włoski kapłan, który – jak jego poprzednicy – zamieszka w naszej Parafii.

W sierpniowym „czasie dożynkowym tygodnik „Idziemy” przygotował materiały o Chlebie powszednim: o potrzebie dobrego rolnictwa i o produkcji pieczywa.

Miłośników jasnogórskiego obrazu zapewne zainteresuje wywiad z prof. Wojciechem Kurpikiem, który od ponad czterdziestu lat opiekuje się jako konserwator tym obrazem.

Jest, jak zwykle, w „Idziemy” wiele tematów aktualnych, rady, zaproszenia i krótkie notki. Warto jednak zauważyć felietony o radzeniu sobie z konfliktami pomiędzy dziećmi, o ukrytym alkoholizmie osób znanych w społeczeństwie i o dopingu wśród sportowców.

Szkoda też pominąć kolejną relację ks. Waldemara Turka „Pocztówki z Toskanii” – tym razem „Nie tylko Krzywa Wieża”.

„Gość Niedzielny” na okładce przypomniał niedawno zmarłą siostrę Elvirę Pertozzi, założycielką wspólnoty Cenacolo. Wewnątrz rozmowa, z której dowiemy się, na czym polegała niezwykłość siostry Elviry, którą żegnało w Piemoncie wiele tysięcy wiernych.

Wychodząc na przeciw pojawiającym się zagrożeniom wiary  „Gość Niedzielny” przygotował artykuł „Produkt katolickopodobny” – o osobach i grupach, które wprowadzają w błąd zwłaszcza osoby samotne, którym trudno nawiązywać relacje międzyludzkie.

 Poza tym „Gość” przypomina „męczennika bez relikwii” – ojca Jana Michała Czartoryskiego, dominikanina, zastrzelonego a potem spalonego w czasie powstania warszawskiego i odpowiada na pytanie przysłane przez czytelnika „Co z Mszą trydencką?”. Na ostatnich stronach „Gościa” poznamy odpowiedź na pytanie zadane w tytule „Przyroda przetrwa, a my”, dowiemy się też, dlaczego tak trudno ugasić samochód elektryczny, gdy się zapali.

Na okładce nowej „Niedzieli” widzimy słowa „Wiara w Bisnesie”, a wewnątrz numeru przypomniano postać bł. o, Jana Beyzyma – jezuity, apostoła na Madagaskarze, poznamy działalność Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego i przyjrzymy się „Pielgrzymce na równiku”, na którą zapraszają nas kapucyni posługujący w Gabonie.

„Niedziela Warszawska” przybliża nam służbę księży pijarów prowadzących szkoły na Siekierkach i zaprasza na wystawę ikon do Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. W kolejnym numerze dołączanego do  „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” przeczytamy tekst „Odnalazła sens życia”.