II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj, w Święto Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na Mszę św. w Godzinę Miłosierdzia o 15.00, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Na tę Mszę przyjmujemy intencje zbiorowe. Taca będzie przeznaczona na dzieła miłosierdzia Caritas. Jednocześnie przypominamy, że codziennie sprawujemy Msze św. o godz. 15.00, poprzedzone Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Nabożeństwo adoracyjne z racji I niedzieli miesiąca i procesja eucharystyczna o godz. 17.45.
  3. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona w tym roku z Wielkiego Tygodnia. Wiele osób w dniu 25 marca podjęło duchową adopcję dziecka poczętego. Nie ustajemy w modlitwach o ratowanie każdego ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.
  4. Zachęcamy do udziału w przyszłą niedzielę 14 kwietnia w Narodowym Marszu Życia, pod patronatem Episkopatu Polski. Marsz wyruszy o godz. 12.30 z Placu Zamkowego. To manifestacja na rzecz życia i rodziny, wiary, wolności i niepodległości. Hasłem Marszu, przypadającego w Narodowe Święto Chrztu Polski, jest: „Niech żyje Polska”. Jest to także manifestacja wdzięczności i odpowiedzialności za dziedzictwo i przyszłość chrześcijańskiej Polski.
  5. Trwa peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela w rodzinach naszej parafii jako przygotowanie do 25-lecia koronacji przez św. Jana Pawła II. Osoby zainteresowane przyjęciem obrazu do swojego domu prosimy o indywidualne zgłoszenie do zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  6. Są jeszcze miejsca na nocne czuwanie na Jasnej Górze 13 kwietnia.
  7. We wtorek, podczas Mszy świętej o godz. 18:30, grupa dorosłych przyjmie sakrament bierzmowania. Polecamy ich modlitwie. Jednocześnie zapraszamy na kolejną edycję kursu, która rozpocznie się w poniedziałek 15 kwietnia. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej naszej Parafii.
  8. Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej, powołany dekretem Prymasa Polski Kard. Józefa Glempa przy parafii św. Zygmunta na Bielanach, otacza specjalistyczną opieką hospicyjną w domach chorych w ostatnim etapie choroby nowotworowej, mieszkających w dzielnicach: Śródmieście, Żoliborz, Wola, Bemowo i Bielany. Jest to jedno z większych hospicjów domowych obejmujące około 130 pacjentów dziennie. Wolontariusze, w ramach akcji „Pola Nadziei”, prowadzą przed kościołem zbiórkę na rzecz hospicjum. Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej można także wesprzeć 1,5% podatku (nr KRS: 0000402663).
  9. Akademia Katolicka w Warszawie zaprasza na II Warszawski Festiwal Teologiczny, który odbędzie się w dniach 10-14 kwietnia. W programie m.in.: wykłady, dyskusje, pokaz filmu oraz koncert uwielbieniowy. Szczegóły na stronie: akademiakatolicka.pl
  10. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Sandomierza. W programie zwiedzanie zabytkowego klasztoru i kościoła Ojców Dominikanów pod wezwaniem św. Jakuba fundacji św. Jacka Odrowąża, spacer wąwozem św. Jadwigi, Msza święta w historycznej katedrze Narodzenia NMP. Termin: 27 kwietnia. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii i u ks. Michała.
  11. W dniach 7 – 15 października parafia organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  12. Skautki Europy prowadzą dzisiaj kiermasz ciast po Mszach świętych o 10.00, 11.30 i 13.00 celem zebrania funduszy na wakacyjny wyjazd. Służą także informacją dla dziewcząt, które chciałyby włączyć się w ich szeregi.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: nowego numeru tygodnika „Idziemy” oraz gazety parafialnej „Nasz Zbawiciel”.

„Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego” (Dz.699).