IV Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. Pod hasłem „SPOJRZEĆ W OCZY CHRYSTUSOWI” rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi Ks. Tomasz Sowik. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych z wyjątkiem akademickiej o 20.30. Zaś w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00, 15.00 i 18.30. Zachęcamy, aby zaplanować czas na udział w rekolekcjach, które mają nam pomóc przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Otoczmy również modlitwą naszą młodzież szkół średnich, która będzie przeżywać rekolekcje w naszym kościele od najbliższego poniedziałku do środy o godz. 11.15.

3. Za tydzień natomiast rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje akademickie. Poprowadzi je ks. Jan Konarski, teolog moralny, proboszcz parafii św. Michała Archanioła na Mokotowie. Temat: „Odwaga bycia dojrzałym”. Msze z nauką rekolekcyjną w niedzielę o godz. 20:30 oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 20:00.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:  w każdą niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.30; w piątki rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz.: 15.45, 17.45 (dla dzieci), 19.00 i 20.00 (akademicka), a także do udziału w liturgii stacyjnej w wybranych kościołach Warszawy.

5. Ks. Kard. Kazimierz Nycz zaprasza przedstawicieli wspólnot, organizacji, ruchów i wszystkich chętnych diecezjan do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystą Eucharystię sprawowaną 13 marca (najbliższa środa) o godz. 18.00 w intencjach Kościoła i papieża Franciszka w 11. rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową. Będzie to Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski i Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. To również czas wyborów nowego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, łączmy się w modlitwie o światło i Dary Ducha Świętego dla Księży Biskupów w podejmowanych decyzjach. Kompletny list Ks. Kardynała zamieściliśmy na naszej stronie Internetowej.

6. W najbliższą środę, jak w każdego 13ego dnia miesiąca zapraszamy na procesję dziękczynna za dar koronacji Matka Zbawiciela. Wyjątkowo tego dnia procesja rozpocznie się o godz. 17:30.

7. Również w środę 13 marca podczas Mszy św. o 18.30 uroczyście rozpoczniemy peregrynację kopii Cudownego Obrazu Matki Zbawiciela w rodzinach naszej parafii. Osoby zainteresowane przyjęciem obrazu do swojego domu prosimy o indywidualne zgłoszenie do zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. W piątek 15 marca o godz. 20.00 zapraszamy na Adorację Krzyża, którą poprowadzą studenci z naszego duszpasterstwa akademickiego „Sandał”.

9. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie zapraszają młodych mężczyzn pragnących rozpoznać swe życiowe powołanie na dzień skupienia, który odbędzie się w dniach 15-16 marca w budynku seminarium przy Krakowskim Przedmieściu 52/54. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Seminarium.

10. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, w sobotę 16 marca rozpocznie się w całym Kraju nowenna za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W naszej parafii w ramach nowenny będziemy odmawiać modlitwy za Ojczyznę po każdej Mszy Świętej do 24 marca. O udział w nowennie apeluje Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

11.Zachęcamy do wsparcia dzieła pomocy potrzebującym podejmowanego przez Parafialny Caritas poprzez zakupienie świec na stół wielkanocny. Świece można nabyć w niedziele po Mszach Świętych w sklepiku pod chórem lub w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej. Można także skorzystać z trwającego kiermaszu książek. Dochód wesprze podopiecznych naszego parafialnego Caritas

12. W ramach duchowego przygotowania do srebrnego jubileuszu koronacji Obrazu Matki Zbawiciela zapraszamy na nocne czuwanie w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Termin: 13 kwietnia. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i u ks. Michała.

14. Schola studencka przy Duszpasterstwie Akademickim Sandał zaprasza na koncert pieśni pasyjnych w naszym kościele w Niedzielę Palmową o godz. 19:45.

15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, zwłaszcza nowego numeru gazety
parafialnej „Nasz Zbawiciel”.

Życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego przeżycia rekolekcji parafialnych i Wielkiego Postu.