IV Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj nieszpory o godz. 18.00.

2. Po Mszach Świętych o godz. 13:00 i godz. 15:00 (tj. około godz. 14:00 i godz. 16:00) zapraszamy do dolnego kościoła na projekcję filmu dokumentalnego pt. „Z nadmiaru Miłości” o życiu i duchowości bł. Anieli Salawy – polskiej mistyczki, tercjarki franciszkańskiej, służącej, patriotki, żyjącej na przełomie XIX i XX w., patronki osób nieuleczalnie chorych, chorych na stwardnienie rozsiane, studentów i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce. Będziemy także modlić się za wstawiennictwem błogosławionej przy jej relikwiach. Przewidziane jest spotkanie z twórcami filmu, którzy przybliżą okoliczności tworzenia filmu, będzie także możliwość nabycia materiałów o bł. Anieli, w tym jej „Dziennika” oraz innych związanych z duchowością franciszkańską (więcej szczegółów na stronie: www.znadmiarumilosci.pl).

3. W tym tygodniu w środę 31 stycznia wspomnienie św. Jan Bosko, a w sobotę 3 lutego św. Błażeja, biskupa i męczennika.

4. W piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji jest to także święto Matki Boskiej Gromnicznej. Na każdej Mszy świętej poświęcenie przyniesionych świec – gromnic. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się za osoby konsekrowane, ofiarowujące swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Tego dnia taca będzie przeznaczona na potrzeby zakonów klauzurowych.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się za posługujących w naszym sanktuarium kapłanów, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca zadbajmy o spowiedź i Komunię świętą wynagradzającą. W sobotę po Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo do Matki Bożej według objawień fatimskich.

6. W piątek 2 lutego rozpocznie się 2. edycja kursu przedmałżeńskiego. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej Parafii.

7. Natomiast w poniedziałek 19 lutego rozpoczniemy kolejną edycję przygotowania do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zapisy poprzez formularz na stronie internetowej Parafii.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dostępny jest numer tygodnika ”Idziemy” oraz gazetka parafialna „Nasz Zbawiciel”, w której znajduje się plan kolędy, którą wznawiamy od poniedziałku. Plan kolędy jest również dostępny na stronie internetowej parafii. Jednocześnie informujemy mieszkańców ul. Marszałkowskiej 1, że odwiedzimy ich w piątek 2 lutego, a nie w czwartek 1 lutego, jak wcześniej informowaliśmy.

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Prasa katolicka

Drugiego lutego obchodzimy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego Redakcja tygodnika „Idziemy” zaprasza nas „za kraty”, reportaż z wizyty u mniszek klauzurowych nosi trochę przewrotny tytuł „Wolność za kratami”. Jest też w „Idziemy” rozmowa z dominikaninem, o. Jarosławem Kupczakiem „Celibat jako dar”.

Na innych stronach tygodnika „Idziemy” przeczytamy wywiad z pedagogiem, prof. Aleksandrem Nalaskowskim na temat reform w oświacie, jest reportaż z okna życia, jest też ciekawe zestawienie dwóch świętych: Franciszka z Asyżu i Carlo Acutisa, choć dzieli ich kilkaset lat, to połączyło ich hasło życia potraktowane jako tytuł „Oryginał nie fotokopia”. Ważnym tematem, jaki znajdziemy w tygodniku jest funkcjonowanie hospicjów.

Temat tygodnia to tym razem ludzkie działania związane z tzw korektą płci – dowiemy się, jakie powody stają się przyczyną takich decyzji i jakie są konsekwencje.

Jak co miesiąc, tygodnik  „Idziemy” prezentuje miesięczny program Filharmonii Narodowej.

Tematy, jakie są podjęte w innych tygodnikach katolickich to:

„Gość Niedzielny” stawia pytanie ”Czy w polskich szkołach katecheza przetrwa?” – tym razem poproszono o wypowiedzi świeckich katechetów. „Gość Niedzielny” uświadamia nam również, że wciąż rośnie liczba osób zabijanych i prześladowanych za wiarę (w ub. roku zabito ponad 5 tysięcy osób), a jednocześnie przypomina, że, według chrystusowego nakazu misyjnego ewangelizacja polega na przyciąganiu a nie na odpychaniu. Prześladowania rodzą się w głowach zbyt radykalnie pojmujących wiarę.

„Gość Niedzielny” nawiązując do święta Ofiarowania Pańskiego, woła „Więcej światła!” zachęcając do podtrzymywania Bożego Światła w naszych sercach.

„Niedziela”, ukazując na okładce stopy Maryi miażdżące głowę węża pyta, „Jak się nie dać złowić złemu?”; jednocześnie, nieco upraszczając, dowiadujemy się, że „diabeł ma wiedzę, nie ma miłości”. Adam Blai, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów w Rzymie, wyjaśnia „Jak odróżnić cuda od demonicznych kłamstw?”. Od razu, na następnej stronie znajdujemy ważne zdanie, że „Sakramenty najlepszą zaporą”. W kolejnym numerze dołączanego do  „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” poznamy „Nawróconego mordercę” i odwiedzimy zakonną kuchnię, i dowiemy się, jak można skorzystać z odpoczynku w cieniu klauzury.