Wielkopostne kościoły stacyjne

Już po raz dziesiąty warszawiacy będą pielgrzymować do kościołów stacyjnych.

Kościoły stacyjne to wspólne dzieło obu warszawskich diecezji. 40 kościołów na terenie Warszawy będzie w Wielkim Poście miejscem pielgrzymek indywidualnych lub małych grup. Wyznaczony na dany dzień wielkopostny kościół stacyjny będzie otwarty przez cały dzień.

W obu diecezjach wybrano czterdzieści świątyń, tyle ile jest dni Wielkiego Postu: 25 kościołów z archidiecezji warszawskiej i 15 z diecezji warszawsko-praskiej. Wybrano kościoły o szczególnej historii i wyjątkowym znaczeniu dla miasta. Każdy kościół jest „stacją” jednego dnia Wielkiego Postu, co roku tego samego. Każdego dnia w wyznaczonym kościele stacyjnym realizowany będzie ramowy program, który przedstawia się następująco:

• kościół stacyjny będzie otwarty od godz. 6:00 do godz. 21:00.
  • przez cały dzień będzie możliwość spowiedzi
  • do godz. 15:00 potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu
  • o godz. 12:00 odbędzie się modlitwa Anioł Pański i różaniec, o 15:00 Koronka do Miłosierdzia lub Droga Krzyżowa, o 19:00 Gorzkie Żale
  • Msze Święte będą celebrowane według porządku w danej parafii