1. Dzisiaj przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad Gentes. Jednoczymy się w tym dniu z polskimi misjonarkami i misjonarzami, którzy podejmują posługę ewangelizacyjną, medyczną, charytatywną i edukacyjno-wychowawczą w 99 krajach świata, w których pracuje ponad 1700 polskich misjonarzy. Po wszystkich Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na wsparcie dzieł misyjnych. Można też pomóc misjonarzom wysyłając sms o treści MISJE na nr 72032, koszt sms-a to 2,46zł z vat.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: dzisiaj i w każdą niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.30; w piątki rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o godz.: 15.45, 17.45 (dla dzieci), 19.00 i 20.00 (akademicka) oraz do udziału w liturgii stacyjnej w wybranych kościołach Warszawy.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwie według objawień fatimskich.
4. Wielkopostne rekolekcje parafialne pod hasłem Spojrzeć w oczy Chrystusowi odbędą się w dniach 10-13 marca, poprowadzi je ks. Tomasz Sowik.
5. Za tydzień przypada 17. rocznica nominacji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na ordynariusza Archidiecezji Warszawskiej. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
6. Ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na kontynuację prac remontowych elewacji naszego kościoła.
7. Parafialna Wspólnota Caritas zaprasza na kolejną pielgrzymkę, tym razem do kościoła pokarmelickiego pw. Narodzenia NMP w Warszawie na Lesznie. Wyjazd w środę, 28 lutego o godz. 9.00. Zgłoszenie uczestnictwa w kancelarii parafialnej lub pod nr tel. 784 642 948.
8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, zwłaszcza nowego numeru gazetki parafialnej Nasz Zbawiciel.
Życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Postu.
Prasa katolicka
Z radością informujemy, że jest już dostępny nowy numer parafialnego biuletynu „Nasz Zbawiciel”.
Redakcja tygodnika „Idziemy” w drugą rocznicę „pełnoskalowej wojny” proponuje wywiad z abpem Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim obrządku łacińskiego. Jednak jako Temat tygodnia wybrano, zainspirowany smutnymi statystykami, problem samobójstw, zwłaszcza w dwóch grupach wiekowych: wśród dzieci i w grupie seniorów. Po raz kolejny, ze zrozumiałą konsekwencją redaktorzy prezentują różne argumenty za pielęgnowaniem więzi miedzyludzkich, zwłaszcza w rodzinach. Wielu czytelników zapewne chętnie otworzy strony z wywiadem, którego tygodnikowi „Idziemy” udzielił o. Józef Augustyn, jezuita, który przekonuje, że najwięcej można pomóc ludziom „poprzez modlitwę i przykład życia”.
Wśród zaproszeń warto zauważyć comiesięczną informację o repertuarze Filharmonii Narodowej i – ciekawostka – zachętę, by odwiedzić Zamek Królewski, który zorganizował czasową wystawę z okazji stulecia wprowadzenia jednolitej waluty w Polsce.
W innych tygodnikach katolickich znajdziemy szeroką ofertę tekstów do przemyśleń i pogłębienia wiedzy:
Temat „Gościa Niedzielnego” to tym razem „Mistrzowie drugiego planu”, czyli przybliżenie czytelnikom braci zakonnych – autorzy zauważają, że ani św. Benedykt ani św. Franciszek z Asyżu nie przyjęli święceń kapłańskich, temat ten jest wzbogacony przez wywiad z bratem benedyktynem, doktorem habilitowanym, który jest profesorem historii na Uniwersytecie Warszawskim. Na stronach z nadtytułem „duchowość” „Gość” opowiada o fascynacji życia w pustelni, o „resetowaniu się” i szansie na powrót do świata z sercem przepełnionym równowagą ducha. W cyklu „wiara” „Gość” wraca do tematu „Czy piekło jest puste?”, jest też w „Gościu”, jak zwykle, sporo zarówno aktualnych jak i dotykających historii artykułów.
„Niedziela” na okładce przytacza tytuł artykułu „Wybrałem celibat i jestem szczęśliwy” – jest to zaproszenie do lektury tekstu o. prof. Jacka Salija, który wyjaśnia, jakie znaczenie ma dar z siebie. Prócz tego „Niedziela”, w „sprawach rodzinnych” przedstawia „Budżet na dwie obrączki”, a w dziale popularnonaukowym (z nadtytułem Świat pod lupą”) przeczytamy aktualny dla turystów górskich artykuł „Gdy schodzi lawina”. W kolejnym numerze dołączanego do „Niedzieli” tygodnika „Bliżej życia z wiarą” przeczytamy o „Cudotwórcy z Majorki”, o potrawach znanych z Biblii oraz o „Mostach”, które pozwalają pokonywać przeszkody.