Missa Nocturna

W niedzielę 24 kwietnia o 19.15 rozpoczął się koncert „Missa Nocturna” w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. W czasie koncertu Jerzy Zelnik odczytywał fragmenty „Kronik Galla Anonima” i wyjątki z „Kazań” ks. Piotra Skargi. Został wykonany utwór „Antyfona” Tomasza Radziwonowicza do słów Mikołaja Sępa Szarzyńskiego na sopran w wykonaniu Anny Karasińskiej, czterogłosowy chór mieszany i 10 instrumentów smyczkowych pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.

Także w czasie koncertu miała miejsce prapremiera utworu „Missa Nocturna” Tomasza Radziwonowicza na sopran w wykonaniu Anny Karasińskiej, tenor w wykonaniu Rafała Bartmińskiego, dwugłosowy chór dziecięcy, czterogłosowy chór mieszany i orkiestrę Sinfonia Viva pod dyrekcją kompozytora.

Wydarzenie zgromadziło wielu Parafian i Przyjaciół Zbawiciela.