XIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną.
  2. Dziś po Mszy świętej o godz. 18.30 zapraszamy na kolejny koncert w ramach Salonu Muzycznego Warszawy. Na organach zagra Marcin Szynkielewski.
  3. Jutro w liturgii Kościoła przypada święto św. Tomasza Apostoła.
  4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii w czwartek o godz. 8.00. W piątek zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. Spowiedź po południu od godz. 15.00 do 19.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę zostanie też przeprowadzona zbiórka celem wsparcia dziesięciu rodzin z Aleppo w Syrii, które objęliśmy opieką w ramach akcji „Rodzina Rodzinie”.
  6. Przy ołtarzu św. Antoniego dostępny jest najnowszy numer biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”. Znajdziemy w nim rozważania Ewangelii na lato i zaproszenie do wspólnego przeżywania wakacji w ramach różnorakich wyjazdów i pielgrzymek. Zachęcamy do lektury!
  7. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta, która od 32 lat pielgrzymuje do Częstochowy z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną zaprasza na pielgrzymi szlak wszystkich chętnych: starszą młodzież szkolną, studentów, rodziny i wszystkich chętnych. Bliższych informacji udziela ks. Piotr Rymuza.
  8. We wrześniu zapraszamy studentów na wspólny odpoczynek do Witowa k/Zakopanego. Dom otwarty będzie od 4 do 17 września – można przyjechać na kilka dni lub całe dwa tygodnie. Bliższych informacji udziela ks. Piotr Rymuza.
  9. Decyzją ks. kard. Kazimierza Nycza, w tym roku z naszej parafii odchodzi ks. Adam Petakiewicz. Serdecznie dziękujemy mu za posługę duszpasterską przez ostatnie 7 lat i życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na dalszej drodze kapłańskiego posługiwania. Za posługę dziękujemy także odchodzącym Siostrom Serafitkom: s. Ines, która przez ostatnie lata opiekowała się zakrystią i s. Jolancie, która posługiwała w kuchni. Od 26 sierpnia posługę rozpocznie ks. wikariusz Michał Gąsiorowski i ks. rezydent Moisés Marín Pérez. Prosimy o modlitwę w intencji księży i sióstr, pracujących w naszej Parafii.
  10. Na czas wakacji dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwego powrotu z wakacji. Do końca sierpnia nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu tylko podczas Mszy świętych, zaś kancelaria parafialna czynna tylko po południu – od 16.00 do 18.00.