XXI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.
  2. Jutro przeżywamy w liturgii Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Z tej racji dodatkowa Msza święta o 12.00.
  3. We wtorek wspominamy św. Monikę, w środę św. Augustyna, a w czwartek męczeństwo św. Jana Chrzciciela i kolejną rocznicę śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, o którego rychłą beatyfikację się modlimy.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Msza święta w intencji obrońców Ojczyzny i wszystkich poległych w czasie wojny o 18.30.
  5. Przyszła niedziela, to także dzień imienin ks. Bronisława Piaseckiego. Msza święta w intencji dostojnego Solenizanta o 10.00.
  6. Przy naszej parafii powstaje męska drużyna harcerska Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”, Federacji Skautingu Europejskiego (w skrócie Skauci Europy). W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy  będzie można spotkać się z drużynowym, porozmawiać i zadać pytania. Chętnych do drużyny w wieku od 12 do 16 lat zapraszamy na pierwszą zbiórkę naborową. Szczegółowe informacje u ks. Piotra.
  7. Od jutra rozpocznie posługę w naszej parafii nowy wikariusz – ks. Maciej Kulesza. Zmieniły się też trzy siostry zakonne: s. Dorota, s. Inga i s. Maksymiliana. Siostrom i ks. Maciejowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela w pracy w naszej wspólnocie.
  8. Parafia organizuje wyjazd na czuwanie modlitewne w dniu 14 września na lotnisku we Włocławku pod hasłem: „Polska pod krzyżem”. Wyjazd autokarem z Al. Wyzwolenia o 6.00, powrót w niedzielę w godzinach porannych, koszt 50 zł, zapisy po Mszy świętej przy wyjściu z kościoła.
  9. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.