XXVIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o 17.30 zapraszamy na procesję różańcową, jako dziękczynienie za dar koronacji obrazu Matki Zbawiciela.
  2. Obchodzimy dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Po Mszach świętych, przy wyjściach z kościoła organizowana jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  3. Dziś, Mszą świętą o 15.00 rozpocznie się spotkanie popielgrzymkowe związanej z naszym duszpasterstwem akademickim Grupy Biało-Żółtej – serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków.
  4. Jutro o 19.30 w kościele rozpocznie kurs przygotowujący do przyjęcia bierzmowania dla dorosłych. Zakończenie na początku grudnia. Zapisy przez stronę internetową Parafii.
  5. Także jutro o 19.15 w dolnym kościele rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy organizowane przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  6. W tym tygodniu w środę przypada 41. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w piątek Święto św. Łukasza – Ewangelisty, a w sobotę Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki.
  7. Duszpasterstwo Akademickie „Sandał” zaprasza na rozpoczynające się w przyszłą niedzielę akademickie rekolekcje „na dobry początek” pod hasłem „Ożywiającą nadzieja”. Poprowadzi je znany kaznodzieja i duszpasterz akademicki – o. Adam Szustak OP. Msza święta z krótką homilią, a po niej  konferencja w niedzielę, poniedziałek i wtorek o 20.30.
  8. Zbliżają się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przyjmujemy wypominki roczne, które odczytujemy w niedziele po Mszy o 8.30, a w pierwszy poniedziałek miesiąca o 18.30 odprawiamy w tych intencjach Mszę świętą. Przyjmujemy też intencje na procesje żałobne, które zostaną odprawione 1 i 2 listopada o 17.30. Intencje te prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii. Przy ołtarzu św. Antoniego stoi puszka do której można składać intencje i ofiary na wypominki jednorazowe, odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o 17.45.