Inauguracja roku akademickiego PW

1 października odbyła się Msza święta inaugurująca nowy rok akademicki Politechniki Warszawskiej. Uroczystej liturgii przewodniczył kard. Kazimierz Nycz – arcybiskup metropolita warszawski, w koncelebrze z księżmi naszej Parafii – Księdzem Proboszczem Robertem Strzemiecznym, Księdzem Prałatem Tadeuszem Sową i Księdzem Piotrem Rymuzą – duszpasterzem akademickim.

We Mszy świętej tradycyjnie wzięło udział środowisko akademickie naszej Parafii. Politechnikę Warszawską reprezentowały Władze Uczelni na czele z nowo obranym rektorem – prof. dr hab. inż. Krzysztofem Zarembą. Obecny był także poprzedni rektor – prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.

Po Mszy świętej uczestnicy przeszli na dalszą część uroczystości w Gmachu Głównym PW.