XXVI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. O 18.00 zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne.
  2. Spotkanie dla młodzieży, która chce rozpocząć przygotowanie do bierzmowania odbędzie się dziś po Mszy o 15.00. Kurs dla dorosłych rozpocznie się 5 października – zapisy na stronie internetowej Parafii.
  3. Do 3 października będzie trwała nowenna do św. Franciszka z Asyżu – modlitwa codziennie po Mszy o 9.00. W przyszłą niedzielę, we wspomnienie Świętego zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o 15.00. Na zakończenie Mszy będziemy dzielić się pobłogosławionym chlebem, a po Mszy odbędzie się spotkanie braterskie w domu parafialnym.
  4. We wtorek będziemy obchodzić Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. To również dzień imienin Księży Biskupów Pomocniczych naszej archidiecezji: Michała Janochy i Rafała Markowskiego, a także posługującego w naszej parafii ks. Michała Gąsiorowskiego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. W czwartek przypada Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, którą w sposób szczególny czcimy w naszym kościele, a w piątek Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii i w intencji nowych powołań o 17.00, w piątek zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich po Mszy o 9.00.
  6. W czwartek rozpoczniemy miesiąc październik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.45. W poniedziałek i czwartek na nabożeństwo szczególnie zapraszamy dzieci. Doroczna procesja różańcowa odbędzie się 11 października. Intencje na procesję można składać do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.
  7. Także w najbliższy czwartek, 1 października wszystkich studentów i ludzi nauki zapraszamy na uroczystą Mszę świętą inaugurującą nowy rok akademicki Politechniki Warszawskiej o 8.00. Mszy z udziałem Władz Uczelni będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.
  8. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętych o 11.30 i 13.00 odbędą się uroczystości przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  9. Msza inaugurująca nowy rok formacyjny w Duszpasterstwie Akademickim Sandał odbędzie się w przyszłą niedzielę o 20.30. Po Mszy prezentacja grup działających w duszpasterstwie. Zapraszamy wszystkich studentów związanych już z DA, ale też poszukujących miejsca rozwoju – zwłaszcza studentów I roku.
  10. Schola naszego DA zaprasza studentów i ludzi młodych na Warsztaty Śpiewu Liturgicznego, które odbędą się w Kaniach Helenowskich w dniach 2–4 października. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.

INFORMACJE O PRASIE KATOLICKIEJ

Przy ołtarzu świętego Antoniego wyłożone są egzemplarze tygodnika „Idziemy”, w którym dzisiaj szczególne miejsce zajmuje kult aniołów: zarówno tych, których nazywamy Archaniołami jak i tych, którzy czuwają nad każdym człowiekiem, zwanych popularnie stróżami – to z racji wspomnień liturgicznych. Poza tym z lektury tygodnika „Idziemy” dowiemy się o funkcjonowaniu tak zwanych „trzecich zakonów” (artykuł „Świeccy w zakonach”). Zainteresowani muzyką znajdą w tygodniku październikowy repertuar Filharmonii Narodowej.

„Gość Niedzielny” dużo miejsca poświęca w tym tygodniu roli mężczyzny, zwłaszcza w rodzinie, wobec żony i dzieci, dowiemy się przy okazji o działalności wspólnoty „Przymierze Odważnych”. Ciekawe są artykuły o tajemnicy spowiedzi i o różnych drogach powołania, a do szczególnej refleksji zachęca tekst o klasztorze w Żarnowcu („Sanatorium ciszy”).

„Niedziela” już na okładce zachęca nas do lektury artykułu o „Nowych cudach”, które przypisuje się wstawiennictwu świętego ojca Pio. W stałej rubryce „Co nam mówią Ojcowie Kościoła” poznamy dzisiaj życie i nauczanie Orygenesa. Ciekawą i ważną inicjatywą „Niedzieli” jest zachęta do odrzucenia przekleństw w potocznej mowie.