I Niedziela Adwentu | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pomocą w przeżywaniu tego czasu będą rekolekcje parafialne, które odbędą się w dniach 19–22 grudnia (głosi o. Piotr Prusakiewicz CSMA). Na rekolekcje akademickie zapraszamy w dniach 12–14 grudnia (głosi bp prof. Michał Janocha).
  2. Dziś o 18.00 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
  3. Także dziś o 19.30 zapraszamy na Koncert Muzyki Sakralnej w wykonaniu naszego Chóru Kameralnego „Tibi Domine”.
  4. Od jutra zachęcamy do udziału w Roratach w dni powszednie o 6.15. W środę na Roraty o 6.15 zapraszamy szczególnie studentów. Tego dnia roraty dla dzieci o 17.00.
  5. Do końca listopada różaniec w intencjach wypominkowych codziennie w tygodniu o 17.45. Przy ołtarzu św. Ekspedyta stoi puszka, do której możemy składać intencje na te wypominki. Wypominki roczne przyjmujemy jeszcze w kancelarii parafialnej.
  6. We wtorek przypada Święto Św. Andrzeja Apostoła. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o ks. prałacie Andrzeju Przekazińskim, który wspomaga naszą parafialną wspólnotę posługą sakramentalną.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – w czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o 17.00, w piątek zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi i przyjęcia komunii świętej wynagradzającej, a w sobotę na nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich po Mszy świętej o 9.00.
  8. W przyszłą niedzielę, 5 grudnia o 19.30 zapraszamy do naszego kościoła na koncert pt. „Dialogus Mysticus”. W programie śpiewy liturgiczne i improwizacje organowe na Okres Adwentu.
  9. Siostry Felicjanki zapraszają do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w podwórku powstającego hospicjum przy ul. Nowowiejskiej 10a. Jarmark potrwa od 12.00 do 18.00. W programie wiele atrakcji oraz możliwość dowiedzenia się więcej na temat  hospicjum bezpośrednio od wolontariuszy.